PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

„Zieleń to Życie” 2017 – srebrny jubileusz

W tym roku odbędzie się w stolicy jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach od 31 sierpnia do 2 września w Expo XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Wystawa Żieleń to Zycie" 2016_fot-A-Cecot

Wystawa Żieleń to życie" 2016

Tradycyjnej prezentacji roślin do ogrodów i na tereny zieleni towarzyszyć będzie po raz drugi sektor z kwiatami ciętymi i roślinami doniczkowymi, pod nazwą Flower Expo Poland (organizator – BureauSierteelt.nl). Na wystawie znajdzie się, jak zawsze, dział poświęcony technice, środkom produkcji i akcesoriom.

„Odetchnij zielenią!”

to hasło tegorocznej edycji „ZtŻ”. Jest ono odpowiedzią na silną potrzebę poprawy jakości życia, zwłaszcza w warunkach miejskich – mówi Agnieszka Żukowska, dyrektor wystawy. – Rosnące zainteresowanie Polaków ogrodnictwem miejskim to nie tylko kwestia mody. Ten umacniający się trend widoczny jest w środowiskach mocno zurbanizowanych, także w mikroskali – na prywatnych tarasach czy balkonach. To cenna wskazówka dla producentów roślin i dostawców. Do „miejskiego ogrodnictwa” nawiązywać będzie program tegorocznej wystawy w części dla architektów krajobrazu i zieleni publicznej. Szkółkarze, inni ogrodnicy oraz przedstawiciele centrów ogrodniczych skorzystać będą mogli z cyklu prezentacji dotyczących sprzedaży i prowadzenia gospodarstwa ,,Wiedza dla producentów” i ,,Wiedza dla handlu”, planowanych w pierwszym dniu targów – zapowiada A. Żukowska i dodaje: – Pod koniec maja swoją obecność potwierdziło już prawie 250 wystawców „ZtŻ” i i Flower Expo Polska (hala 4). Zarezerwowane jest 90% ubiegłorocznej powierzchni.

W 2016 roku w wystawie „Zieleń to Życie” wzięło udział 325 wystawców z 17 krajów. Targi te odwiedziło 17 000 gości, w tym 6867 profesjonalistów z 40 krajów. Więcej o ubiegłorocznej edycji można przeczytać w: Zieleń to Życie – zielono i „technicznie”

Bieżące informacje: www.zielentozycie.pl

Pomidor malinowy T414955 F1

Nowe pomidory malinowe z Zielonej Łąki

W gospodarstwie ogrodniczym prowadzonym przez Honoratę i Ryszarda Krzywych oraz ich synów – Mateusza i Konrada – 6 lipca odbyła się prezentacja nowej odmiany pomidora malinowego. O jego uprawie rozmawiano w gronie doradców uprawowych i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet