PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Od grudnia 2018 na polskim rynku dostępna jest szczepionka V10 z firmy Valto, zabezpieczająca rośliny pomidora przed wirusem mozaiki pepino. Szczepionkę V10 w Polsce dystrybuuje firma Koppert.

W grudniu 2018 roku firma Koppert wprowadziła na polski rynek szczepionkę V10 przeciwko wirusowi mozaiki pepino z firmy Valto. Jest to szczepionka bardzo popularna w Holandii, w Polsce ma być oferowana w atrakcyjnej cenie.

Szczepionkę stosuje się na początku uprawy, aby zabezpieczyć rośliny przed atakiem agresywnych szczepów wirusa mozaiki pepino. W tej technologii tzw. immunizacji roślin wykorzystuje się zjawisko odporności krzyżowej. W najbliższych tygodniach w wielu polskich szklarniach rozpocznie się uprawa pomidorów – to dobry czas, by pomyśleć o zabezpieczeniu roślin przed groźną chorobą wirusową, jaką jest wirus mozaiki pepino – PepMV.

Właściciele firmy Lidia Horti-Logistic - od lewej Krzysztof, Lidia i Mirosław Gimlowie

Jubileusz 25-lecia firmy „Lidia”

Drodzy Państwo, już za kilka dni w kalendarzu pojawi się data dla nas szczególna. Dokładnie 1 lipca 2020 roku obchodzić będziemy 25-lecie istnienia firmy. Ten okrągły jubileusz skłania nas do refleksji, podsumowań i analizy osiągnięć [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet