PODosłonami.pl

Cultilene2020_lipiec
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowoczesne tunele z 20-letnią historią

Ten rok dla firmy Farmer CO. Łukasz Kłósek jest wyjątkowy – producent tuneli foliowych i ich wyposażenia obchodzi jubileusz 20 lat działalności. Z tej okazji firma zaprosiła swoich klientów i współpracowników do Bochni, do zabytkowej kopalni soli. Uroczyste spotkanie z „Farmerami” odbyło się 1 czerwca. Jubilaci zapewnili gościom ciekawy program spotkania. Warto krótko przypomnieć to miłe spotkanie oraz historię firmy.

firma Farmer, jubileusz

Jubileuszowy tort wyglądał tak efektownie, że żal go było kroić

Jubileuszowe spotkanie pełne było wspomnień, przemówień i filmów, przy czym – co typowe dla właściciela i pracowników firmy Farmer – były one przedstawione z dużą dozą poczucia humoru.

Historia „Farmera”

Właściciel firmy, Łukasza Kłósek przypomniał, jak wyglądały początki jego działalności. Zaczęło się w latach 90. ub. wieku, gdy jego rodzice postanowili powiększyć powierzchnię uprawy w gospodarstwie. Zaczęli od pojedynczych, wolnostojących tuneli, a w 1995 roku postawili pierwszy obiekt zblokowany. Tunelami tymi zaczęli się interesować znajomi ogrodnicy, pojawiły się zamówienia, co doprowadziło do założenia w 1999 r. firmy specjalizującej się w budowie tuneli i ich wyposażeniu. Jak powiedział pan Łukasz, początki były trudne, zwłaszcza gdy klienci pytali go, …kiedy przyjdzie tata, bo chcieli porozmawiać z właścicielem. Mimo takich „trudności” firma rozwijała się, w 2001 r. powstała pierwsza hala produkcyjna oraz opracowano system zasłon cieniująco-termoizolacyjnych. Później oferta poszerzyła się o opryskiwacz wysokociśnieniowy, systemy zamgławiania wysokociśnieniowego, belki nawadniające, belki polowe, stoły uprawowe, systemy ogrzewania. Kolejne etapy rozwoju to wprowadzenie do oferty tuneli zblokowanych na słupach, tuneli szerokonawowych, a następnie tuneli lekkich do uprawy roślin jagodowych. Z czasem firma zmieniła lokalizację i przeniosła produkcję do nowoczesnej hali o powierzchni 2,5 tys. m2. Oprócz tuneli, budowane są obecnie również hale z płyty warstwowej. Firma obsługuje klientów nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Szwecji, Czech, Słowacji, Rosji, Białorusi, Litwy i Ukrainy. O jej historii mówili także pracownicy oraz rodzice Łukasza Kłóska w krótkim filmie zaprezentowanym podczas spotkania.

Uroczyście w gronie klientów

W gronie gości jubileuszowego spotkania w Bochni byli klienci  z całej Polski, wśród nich byli głównie producenci roślin ozdobnych oraz wielu szkółkarzy, nie zabrakło jednak także producentów warzyw. Do Bochni przyjechał m.in. producent papryki z rejonu Potworowa Marcin Bednarek z żoną Anną, który w tym roku rozpoczął najwcześniejszą w Polsce uprawę papryki w zblokowanym, pokrytym „pompowaną” folią tunelu z firmy Farmer (czyt. PO 3/2019) i już na początku czerwca zbierał wybarwione owoce.

W programie jubileuszu było także zwiedzanie zabytkowej kopalni oraz pokaz malowania solą w wykonaniu Magdaleny Suszek-Bąk. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Fresh-Back. W kulminacyjnym momencie wieczoru na salę wjechał imponujący jubileuszowy tort, którego krojenie rozpoczął Łukasz Kłósek i jego żona Małgorzata.

Drogę owoców z plantacji na talerz zaprezentował Mikołaj Rey

Superowoce – z plantacji na talerze

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw we współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi pod koniec czerwca zorganizowano kulinarne pokazy z wykorzystaniem polskich owoców jagodowych – truskawek, malin [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet