PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

HortiWizja w Sobieniach Biskupich – uprawa pomidorów malinowych

Asortyment pomidorów malinowych przeznaczonych do uprawy w szklarniach stale się powiększa, niewiele jest jednak odmian o tej barwie owoców, które mają szansą zaistnieć na dobre w towarowej produkcji. W tym odcinku HortiWizji przedstawiamy informacje o uprawie pomidorów malinowych w gospodarstwie państwa Emilii i Kamila Stanietów. Anna Jażdżyk zaprasza na wizytę w ich obiektach w Sobieniach Biskupich.

W Sobieniach Biskupich, w szklarniach Państwa Emilii i Kamila Stanietów uprawiany jest w tym roku m.in. pomidor malinowy Enroza. Charakterystykę odmiany przedstawia Agnieszka Wiśniewska z firmy Enza Zaden. Zwraca uwagę m.in. małą podatność odmiany na suchą zgniliznę wierzchołków owoców i na ich przebarwienia, a także na bardzo dobry smak, wynikający m.in z wysokiego poziomu Brix.

W szklarniach państwa Stanietów pomidory pomidory uprawiane są w tym sezonie m.in. na wysokich, 10 cm matach z wełny kamiennej z firmy Grodan. O właściwościach tego podłoża oraz zasadach nawadniania pomidorów uprawianych na wysokich matach informują dr Krzysztof Fatel i Tomasz Kosch z firmy Grodan.

Jak przy wykorzystaniu metod biologicznych utrzymać plantację wolną od szkodników, a raczej jak mieć je pod pełną kontrolą, tak, aby nie wyrządzały większych szkód opowiedział Paweł Rudzki z firmy Koppert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet