Techniczne nowinki z Dni Ogrodnika w Gołuchowie

PODosłonami.pl

FLUENCE

Techniczne nowinki z Gołuchowa w filmowym skrócie

W trzeciej części filmowej relacji z Dni Ogrodnika w Gołuchowie przedstawiamy informacje na temat nowych podłoży uprawowych, innowacyjnych rozwiązań w fertygacji oraz w regulowaniu warunków klimatycznych w szklarniach. Zapraszamy do poznania wybranych nowości z targów ogrodniczych.

Czytaj dalej...

W trzeciej części relacji z Dni Ogrodnika – Targów Międzynarodowych w Gołuchowie przedstawiamy nowe rozwiązania techniczne oraz nowe środki produkcji.

Firma Grodan przedstawiała zalety mat uprawowych produkowanych w technologii NG 2.0, również mat o wysokości 10 cm. O zaletach wynikających z zastosowania wyższych mat oraz o tym, jakie korzyści niesie technologia NG 2.0 mówił dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan.

Strategię nawadniania wg zaleceń firmy Cultilene omówił Wojciech Juńczyk, firma ta oprócz oferowania podłoży uprawowych wspiera również ogrodników w prowadzeniu uprawy, dział doradztwa od tego roku został wzmocniony przez Marka Sowę, który dołączył do zespołu latem br.

Ciekawą nowością proponowaną przez firmę Royal Brinkman jest urządzenie do osuszania powietrza w szklarniach – Dry Gair. Ułatwia ono utrzymanie właściwego klimatu pod osłonami, dzięki czemu zmniejsza się presję patogenów chorobotwórczych oraz zapewnia warunki do intensywnej transpiracji, prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

Rozwiązanie sprzyjające skutecznej wentylacji w różnych typach obiektów zaprezentowała firma Geo Polska. Na temat uniwersalnego wietrznika kalenicowego oraz nowych rodzajów  folii informuje Bartosz Kłyk.

Nową propozycją firmy Adviser jest dozownik, wprowadzający do układu fertygacji czynnik dezynfekujący Ciro. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo można utrzymać czystość instalacji nawadniającej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwas podchlorawy w ochronie pomidorów przed chorobami bakteryjnymi i grzybowymi

Rak bakteryjny pomidorów wywoływany przez bakterię Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis jest najgroźniejszą chorobą bakteryjną pomidorów pod osłonami. Z poniższego filmu można dowiedzieć się jak w gospodarstwie szklarniowym w Pawonkowie, zarządzanym przez firmę Amplus, skutecznie wyeliminowano [...]

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet