Kostki Grodan Plantop - dobre rozwiązanie do produkcji rozsady warzyw szkalrniowych

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Dobre warunki dla produkcji rozsady – kostka Grodan Plantop

Prawidłowo przygotowana rozsada stanowi podstawę do dalszej intensywnej uprawy roślin. Znaczenie ma nie tylko prawidłowy rozwój części nadziemnej: łodyg i liści, ale przede wszystkim rozwój systemu korzeniowego. Jest on bowiem fundamentem do dalszego prawidłowego wzrostu i rozwoju uprawy, prawidłowego ukorzeniania się roślin i w przyszłości prawidłowego odżywienia części nadziemnej.

Czytaj dalej...
Produkcja rozsady pomidorów szczepionych dwupędowych w kostakach Grodan Plantop NG2.0

Produkcja rozsady pomidorów szczepionych dwupędowych w kostkach Plantop NG2.0

Kostki Grodan Plantop w uprawie precyzyjnej

Kostka Plantop to idealna propozycja dla producentów rozsad, którzy dążą do uzyskania kompaktowych roślin w fazie wzrostu generatywnego lub roślin bardziej wegetatywnych, o dobrze rozwiniętym, aktywnym systemie korzeniowym w całej objętości kostki. Kostka jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów roślin i może być stosowana w najczęściej spotykanych warunkach uprawowych. Kostka Grodan Plantop jako pierwsza wytworzona w technologii NG2.0, stanowi podstawę do prowadzenia uprawy precyzyjnej. W połączeniu z matami uprawowymi stanowi całość, a uprawa staje się bardziej kontrolowalna. Szeroki zakres sterowania wilgotnością kostek Plantop, stwarza szeroki zakres regulacji wzrostu i rozwoju roślin poprzez strategię nawadniania. Jest ona polecana szczególnie do produkcji rozsad do nasadzeń zimowych oraz w produkcji doświetlanej.

Kostki Plantop NG2.0 przygotowane do pierwszego nasączania pożywką

Kostki Plantop NG2.0 przygotowane do pierwszego nasączania pożywką

Szeroki zakres sterowania wilgotnością kostek Grodan Plantop

Dzięki technologii, w której wytwarzane są kostki Grodan Plantop, uzyskujemy bardzo szeroki zakres sterowania wilgotnością podłoża. Zakres zawartości wody (WC) wynoszący od 40% do 82% pozwala na precyzyjne sterowanie wzrostem i rozwojem roślin, bez obawy o nadmierne przesuszenie kostek, lub ich zbytnie nawodnienie. Ponadto technologia NG2.0 pozwala roślinom z łatwością pobierać składniki pokarmowe nawet przy dolnych wartościach wilgotności, zapewniając tym samym optymalne odżywienie rosnących roślin oraz wykorzystanie składników pokarmowych. W warunkach niskiego natężenia światła, zimą, kostki Grodan Plantop NG2.0 pozwalają na utrzymanie niższej wilgotności w podłożu przez dłuższy okres, co wpływa bardzo pozytywnie na kondycję i zdrowotność systemu korzeniowego.

Rozmiary kostek rozsadowych

Kostki Grodan Plantop NG 2.0 produkowane są w kilku rozmiarach a najbardziej typowymi rozmiarami są kostki o wymiarach 10x10x6,5 cm mające 650 cm3 objętości oraz 10x15x6,5 cm, których objętość wynosi aż 950 cm3. Mamy tutaj do wyboru również kostki uprawowe z jednym lub dwoma otworami do pikowania siewek roślin. Kostki duże 10x15x6,5 cm są szczególnie polecane do najwcześniejszych nasadzeń. Takie rozwiązanie daje możliwość jeszcze większego oddziaływania generatywnego na rośliny poprzez strategię nawadniania. W okresie sadzenia letniego, w uprawach doświetlanych, duże kostki zapewniają duży bufor wodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Papryka Dragoney

Uprawa papryki – jakie odmiany zapewnią dobre dochody?

Najlepszymi sposobami na zwiększenie dochodowości gospodarstwa produkującego paprykę jest uprawa odmian o owocach wysokiej jakości, a także wydłużenie okresu zbiorów. Jest to możliwe pod warunkiem wyboru odpowiednich odmian, które będą zawiązywały i plonowały regularnie, a [...]

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet