Ochrona roślin przed szodnikami - mszycami, mączlikami, przędziorkami

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

FiTTER – nowość w walce ze szkodnikami (cz.I)

Od bieżącego sezonu producenci upraw pod osłonami (pomidor, ogórek, truskawka) mają do dyspozycji nowe narzędzie walki ze szkodnikami – FiTTER.

FiTTER to insektycyd i akarycyd biologiczny w formie emulsji do rozcieńczania wodą. Zawiera nienasycone kwasy karboksylowe pochodzenia roślinnego (pochodzące z oliwy z oliwek). Preparat dopuszczony jest do stosowania również w rolnictwie ekologicznym.

Preparat na roślinie działa powierzchniowo, na szkodniki kontaktowo. Preparat stosujemy przeciwko szkodnikom o aparacie gębowym kłująco-ssącym, m.in. mszyce, mączliki, przędziorki we wspomnianych wyżej uprawach

Unikatowy i wielokierunkowy  mechanizm działania

Szkodniki nietraktowane preparatem FiTTER odżywiają się  i metabolizują soki i roślinne i toksyny bez problemu. Po kontakcie ze środkiem FiTTER, następuję  wnikanie  preparatu od zewnątrz, penetracja ciała owada i blokowanie aktywności enzymów odpowiadających za detoksykację szkodliwych substancji  roślinnych. Szkodnik przestaje żerować, a wcześniej spożyte toksyny roślinne powodują jego śmierć.

C

Wskazane  jest wykonywanie zabiegów po zauważeniu pierwszych szkodników, lub objawów ich występowania. Wczesne zabiegi (młodsze stadia rozwojowe, mniej liczna populacja)  dają większe możliwości skutecznego zwalczenia szkodnika.
FiTTER stosujemy w postaci nalistnych zabiegów w stężeniu 1%, należy pamiętać o  odpowiedniej ilości cieczy roboczej dopasowanej do wielkości rośliny, gęstości łanu. Jest  to produkt kontaktowy, wymagane jest więc dobre pokrycie cieczą roboczą roślin, a tym samym również szkodników. Szczególnie ważne jest dobre pokrycie zarówno dolnej jak i górnej strony liści.
Należy zwrócić uwagę na twardość wody, do zabiegów – ze środkiem FiTTER powinniśmy używać wody miękkiej, twardość < 16,8 0 dH (stopni niemieckich) lub 300 ppm, o wartości pH 6,5 lub więcej.

Więcej informacji: Fitter – nowość w walce ze szkodnikami (cz II). Techniczne aspekty stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet