Wyjątkowy pomidor czerwony - odmiana Inspired o intensywnej barwie wewnętrznej i zewnętrznej

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020

INSPIRED – więcej czerwieni, więcej smaku! Nowa jakość pomidora czerwonego.

W ostatnich latach nasz rynek został mocno opanowany przez pomidory malinowe. Mimo, że malinowa dobra passa nadal trwa, to ciągle jest na nim wiele miejsca dla smacznych pomidorów czerwonych. W tym sezonie zdarzały się nawet takie okresy, w których pomidory czerwone uzyskiwały wyższe ceny, niż malinowe. Warunkiem powodzenia czerwonej odmiany pomidora jest jej bardzo dobry smak. Gdy dodatkowo pomidory wyróżniają się wizualnie – co jest bardzo ważne w handlu – jest to już właściwie gotowy przepis na sukces rynkowy. Taka propozycja znajduje się w asortymencie marki De Ruiter, jest nią pomidor Inspired (wcześniej pod numerem DRTH5013), należący do gamy odmian FULLRED – o owocach intensywnie wybarwionych nie tylko na zewnątrz, ale także w środku.

Tęsknota za dobrymi pomidorami czerwonymi

W ostatnich latach oferta nowych odmian pomidorów czerwonych wielkoowocowych – jakie kiedyś cieszyły się dużą popularnością na naszym rynku – była niewielka. Hodowcy i ogrodnicy koncentrowali się głównie na odmianach malinowych. Wiele osób tęskni jednak za tradycyjnym smakiem czerwonych pomidorów wielkoowocowych z polskich upraw. Mamy więc swego rodzaju sentyment z jednej strony, a z drugiej wysokie wymagania smakowe konsumentów przyzwyczajonych przez lata malinowej dominacji do pomidorów o dosyć słodkim smaku. Odpowiedzią na te oczekiwania jest bardzo smaczny i intensywnie czerwony wielkoowocowy pomidor Inspired z gamy odmian FULLRED.

Pozytywne oceny konsumentów i handlowców

Inspired ma wyjątkowo wysoką, jak na odmianę pomidora czerwonego, zawartość cukrów. Średni Brix ich soku wynosi około 5,3°. Konsumenci bardzo pozytywnie oceniają smak dużych i intensywnie czerwonych owoców Inspired. Przypominają one tradycyjny smak polskich wielkowoocowych pomidorów. Mogą mieć wszechstronne zastosowanie. Dzięki bardzo dobremu smakowi owoce Inspired mogą być jedzone samodzielnie lub jako dodatek do kanapek, sałatek, dań smażonych, duszonych, składnik sosów… Są smaczne w każdej postaci! Więcej koloru w ich przypadku oznacza również więcej dobrego smaku.
Fakt, że owoce odmiany Inspired wyróżniają się swym wyglądem wśród innych pomidorów czerwonych ułatwia konsumentom rozpoznanie ich na półkach sklepowych. Handlowcom z kolei ułatwia wypromowanie tej smacznej i oryginalnej odmiany.

Inspired w uprawie

Intensywnie czerwone owoce odmiany Inspired zwracają uwagę już na roślinach. Odmiana dobrze zawiązuje owoce, w gronach pozostawia się po 3 lub 4 pomidory, są one wyrównanej wielkości. Rośliny są dość mocne, mają silny wigor i wyróżnia je odporność na mączniaka prawdziwego. W miarę upływu sezonu rośliny tworzą trochę krótsze międzywęźla, roślina staje się bardziej otwarta i generatywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet