Kurtyny klimatyczne, kurtyny termoizolacyjne i cieniujące

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Kontrola klimatu, światła i energii przy użyciu „inteligentnych” kurtyn

We współczesnym ogrodnictwie wykorzystanie “inteligentnych” tkanin odgrywa dużą rolę w codziennej strategii uprawy. Również coraz większa liczba polskich ogrodników czerpie korzyści z użycia klimatycznych kurtyn do optymalizowania kontroli zużycia energii i dostępu światła. Dlatego holenderska firma Ridder Climate Screens zintensyfikowała swój serwis i wsparcie dla polskiego ogrodnictwa szklarniowego.

Kurtyny termoizolacyjne firmy Ridder Climate Screens zainstalowane w istniejącym wcześniej kompleksie szklarniowym

Kurtyny termoizolacyjne firmy Ridder Climate Screens zainstalowane w istniejącym wcześniej kompleksie szklarniowym

KURTYNY KLIMATYCZNE FIRMY RIDDER WKRACZAJĄ NA POLSKI RYNEK

Ridder Climate Screens jest stosunkowo nowym graczem w dynamicznym świecie kurtyn klimatycznych do szklarni. Została założona w 2015 r. jako gałąź Grupy Ridder, wiodącego holenderskiego dostawcy technologii szklarniowych. Celem Ridder Climate Screens jest dostarczanie wysokiej jakości alternatywnych rozwiązań wobec dotychczasowej oferty rynkowej. Trzy lata od początku działalności firma zainstalowała już ponad 2 tys. hektarów kurtyn na całym świecie, nowy podmiot dowiódł, że jest interesującym dostawcą wysokiej jakości kurtyn klimatycznych dla szybko rosnącej bazy klientów.

Przewidywania

– Zainstalowanie ponad 2 tys. hektarów kurtyn w tak krótkim czasie wskazuje, że było poważne miejsce dla nowego dostawcy na rynku – powiedział Johan van Erven, przedstawiciel wsparcia sprzedaży w firmie Ridder Climate Screens. Wyjaśniał, że wiele firm instalujących kurtyny i konstruujących szklarnie było pod wrażeniem szybkiego serwisu i wsparcia ze strony firmy Ridder Climate Screens. – Wykazujemy jak ważne jest przewidywanie rozwoju rynku i szybkie odpowiadanie na potrzeby ogrodników, firm budujących szklarnie i instalujących kurtyny. Dzięki synergii z Grupą Ridder jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać rozległą sieć globalnych kontaktów i czerpać z jej bogactwa wiedzy i doświadczenia.

Polskie projekty

Globalna sieć i wsparcie oferowane przez firmę Ridder Climate Screens pozwoliło także zrealizować pierwsze projekty w Polsce. Jak stwierdził Van Erven – Polska jest domem dla innowacyjnego i szybko rozwijającego się przemysłu ogrodniczego. W ciągu ubiegłego roku byliśmy mocno zaangażowani w kilka projektów ogrodniczych w Polsce. Od dużych, zaawansowanych technologicznie szklarni, po mniejsze projekty. Dzięki współpracy z doświadczonymi polskimi i międzynarodowymi budowniczymi szklarni i firmami instalującymi kurtyny, mogliśmy dostarczyć najlepiej dopasowane rozwiązania w krótkim czasie.

Ridder Climate Screens oferuje szeroki wybór kurtyn energooszczędnych, cieniujących lub zaciemniających. W Polsce oferujemy pełen serwis i wsparcie poprzez naszych silnych partnerów – firmy Agro-Sur, LC Hortigroup, Jaksa, PPHU Kazimierczak, KGP oraz Venlo. Dzięki szybkim połączeniom oraz dużym zasobom w holenderskiej siedzibie firmy jesteśmy w stanie zaopatrzyć ich w rozwiązania „na miarę” w krótkim czasie – wyjaśniał Van Erven.

Lepsza kontrola klimatu i światła

Van Erven stwierdził, że ich firma widzi rosnące zapotrzebowanie na „inteligentne” tkaniny w polskim ogrodnictwie szklarniowym. Zarówno w przypadku szklarni przeznaczonych do uprawy warzyw, jak i roślin ozdobnych ogrodnicy szukają kurtyn klimatycznych, które mogłyby im pomóc lepiej zarządzać zużyciem energii. Oczekują rozwiązań, które umożliwią im oszczędzanie energii, ale w tym samym czasie pozwolą im kontrolować wilgotność. Dlatego nasze „inteligentne” kurtyny termoizolacyjne, o zredukowanej kondensacji pary wodnej na wewnętrznej stronie, są bardzo popularne wśród polskich ogrodników. Te kurtyny pozwalają ogrodnikom lepiej oszczędzać energię, utrzymać stabilny klimat, kontrolować kondensację i uzyskiwać większą przepuszczalność światła. W rezultacie są one bardziej energooszczędne i uzyskuje się bardziej stabilny klimat, co skutkuje lepiej wyrównanym wzrostem roślin i produkcją.

Chcecie dowiedzieć się więcej o Ridder Climate Screens? Odwiedź partnerów firmy podczas zbliżających się targów Gardenia w Poznaniu – od 22 do 24 lutego lub skontaktuj się z Johanem Van Erven, by umówić spotkanie podczas targów.

Ridder Climate Screens

Info.rcs@ridder.com
+31 85 833 8333

 

Przedstawiciele firmy Ridder Climate Screens Johan van Erven i Daniel Modrzewski w zakładzie produkcyjnym w Maasdijk w Holandii

Przedstawiciele firmy Ridder Climate Screens Johan van Erven i Daniel Modrzewski w zakładzie produkcyjnym w Maasdijk w Holandii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet