Uprawa ogórków pod osłonami - webinarium nt. uprawy i ochrony ogórków

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Ogórki pod osłonami – seminarium online. Już wkrótce!

Serdecznie zapraszamy na seminarium online poświęcone uprawie ogórków pod osłonami. Organizatorami spotkania są firmy Enza Zaden, Koppert Polska oraz Grow Concept, a nasza redakcja objęła to wydarzenie patronatem medialnym. Odbędzie się ono w czwartek 11 lutego o godzinie 18:00.

Jak uprawiać i chronić ogórki…

… o tym powiedzą specjaliści, którzy przygotowali dla Państwa następujące tematy:

  • Kluczowe zagadnienia integrowanej ochrony ogórka – Paweł Rudzki, Koppert Polska
  • Prowadzenie roślin w uprawie ogórka – Bernard Zioło, Enza Zaden
  • Ogórki w uprawie bezglebowej  na matach kokosowych. Zakładanie plantacji, zalecenia uprawowe, strategia nawadniania – Piotr Słomiany, Grow Concept

Po prezentacjach zapraszamy Państwa na konkurs z nagrodami!

Jak zapisać się na spotkanie?

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się klikając link: https://koppertpolska.clickmeeting.com/seminarium-ogorkowe-online/register 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, zapisz się już dziś!!!

Serdecznie zapraszamy!!!

***

Polskie ogórki cenione przez konsumentów

Uprawa ogórków pod osłonami cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Pierwsze na rynku pojawiają się ogórki z upraw szklarniowych o gładkiej skórce, tzw. sałatkowe. Najpopularniejsze w krajowych uprawach są odmiany typu midi, określane też jako ogórki półdługie. Uprawy takie są bardzo popularne m.in. w rejonie Bochni i Nowego Sącza, gdzie funkcjonują gospodarstwa wyspecjalizowane wyłącznie w takiej produkcji. Także okolice Lublina, Zamościa, centrum Polski, Wielkopolska oraz okolice Grudziądza to ważne rejony w produkcji ogórków typu midi.

W szklarniach i tunelach na teranie całego kraju oprócz ogórków sałatkowych o gładkich owocach uprawiane są bardzo często ogórki  krótkie o skórce pokrytej brodawkami i kolcami – często określane jako ogórki brodawkowe, bądź jako uprawiane na małosolne, albo po prostu kolka – w nawiązaniu do charakterystycznych dla nich kolców. Ten typ ogórków wyróżnia się intensywniejszym smakiem w porównaniu z półdługimi owocami o gładkiej skórce, świetnie nadają się też do przetwórstwa dlatego są bardzo lubiane przez konsumentów. Z tych względów owoce ogórków brodawkowych uzyskują bardzo dobre ceny, zwłaszcza we wczesnych terminach (na początku lutego na rynku hurtowym w Broniszach ich ceny kształtowały się na poziomie 29-31 zł/kg).

Życzymy ogrodnikom, aby w całym sezonie produkcji utrzymywały się dobre ceny ogórków i serdecznie zapraszamy na webinarium!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet