Lampa Toplighting Force LED z firmy Signify - nowość o bardzo dużej skutreczności i mocy

PODosłonami.pl

De Ruiter_2_2023De Ruiter_2_2023

Signify rozszerza swoją ofertę szklarniowego oświetlenia górnego o nową lampę Toplighting Force LED

Lampa Toplighting Force LED zapewnia wyższą skuteczność, większą moc i możliwość przyciemniania. Nowa siła oświetlenia GreenPower LED zapewnia maksymalną moc światła aż do 3600 µmol/s i energoefektywność do 3,7 µmol/J. Rozszerzenie gamy oświetlenia górnego kompaktowego i liniowego zapewnia dodatkowe opcje rozsyłu światła i przyciemniania. Zapewnia ogrodnikom potężne narzędzia, aby jak najlepiej wykorzystać dzisiejsze możliwości produkcji warzyw, optymalizując przewidywalność wzrostu, poprawiając jakość plonów i zwiększając wydajność uprawy.

Czytaj dalej...
Uprawa szklarniowa doświetlana lampami LED (fot. Signify)

Uprawa szklarniowa doświetlana lampami LED Toplighting Force (fot. Signify)

– Do tej pory ogrodnicy przede wszystkim chcieli zmniejszyć zużycie energii, wybierali zatem energooszczędne moduły LED, aby uzyskać taką samą ilość światła, jak w przypadku lamp HPS — powiedział Udo van Slooten, Business Leader Horticulture w Signify. – Coraz bardziej upowszechnia się jednak pogląd, że użycie większej ilości światła znacznie zwiększa plony. Chcemy łączyć te cele: poprawiać jakość plonów i jednocześnie optymalizować zużycie energii. Dlatego rozszerzyliśmy nasz asortyment produktów liniowych oraz poprawiliśmy efektywność już istniejącej oferty kompaktowej, a wszystko to dla światłolubnych rodzajów upraw.

Zapewnienie maksymalnego światła przez cały rok

Nasze lampy Toplighting Force to najlepszy system LED dla światłolubnych upraw. Stwarzają letnie warunki przez cały rok, ale bez nadmiernej i niepożądanej radiacji cieplnej, jak to ma miejsce w przypadku systemów oświetleniowych wykorzystujących sodowe lampy wyładowcze HPS. Z jednego modułu Toplighting Force LED ogrodnicy mogą uzyskać pakiet światła aż do 3600 µmol/s, wykorzystując istniejącą moc przyłącza 1040 W z HPS.

Łatwe przełączanie na moduły LED

Kompaktowe oświetlenie górne pozostaje produktem podstawowym, który umożliwia łatwą wymianę na lampy LED w stosunku 1:1 z istniejącego systemu HPS. – W tym roku wprowadziliśmy poważne ulepszenia w naszym kompaktowym asortymencie toplight, mając na celu oferowanie rozwiązań spełniających wszystkie potrzeby klientów – powiedział van Slooten. – Wszystkie nasze kompaktowe moduły górnego oświetlenia LED będą teraz oferowane zarówno z szerokim, jak i standardowym strumieniem światła, dzięki czemu możemy nimi wyposa­­żać szklarnie o dowolnej wysokości. Moduły dają również możliwość przyciemniania. Korzystając z naszego systemu sterowania GrowWise, opcjonalnie w podłączeniu do własnych komputerów klimatycznych szklarni, ogrodnicy mogą przyciemniać światło do 10% jego maksymalnego strumienia. Płynna regulacja światła zwiększa jego efektywność dla uprawy i pozwala szklarniom naśladować wschody i zachody słońca. Przydaje się również w odpowiedzi na wysokie ceny energii elektrycznej. Co więcej, aby obniżyć ogólne koszty energii, poprawiliśmy energoefektywność naszych modułów LED do 3,7 µmol/J.

Pełna elastyczność dla optymalnej jednorodności światła

Liniowy moduł oświetlenia górnego – Toplighting Linear – to produkt, który najlepiej sprawdza się, gdy kluczowe znaczenie ma jednorodność światła. Instalacja modułów LED na osobnym profilu C zapewnia elastyczność w montażu niezależnie od systemu kratownic. Rezultatem jest optymalny rozsył w pionie i równomierność światła w poziomie w przypadkach, gdy odległość LED’ów od uprawy jest ograniczona lub gdy wymagany poziom światła w szklarni jest niewielki. Signify ulepszyło techniczną specyfikację modułów liniowego oświetlenia górnego, zwiększając ich energoefektywność do 3,5 μmol/J i całościowo oferując ten asortyment z możliwością przyciemniania, co pozwala ogrodnikom optymalizować poziom światła na uprawie według własnych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z lokalnymi ekspertami Signify:

Maciej Królmaciej.krol@signify.com

Michał Szymczakmichal.szymczak@signify.com

Więcej informacji dostępne jest na stronie:

www.philips.com/horti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwas podchlorawy w ochronie pomidorów przed chorobami bakteryjnymi i grzybowymi

Rak bakteryjny pomidorów wywoływany przez bakterię Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis jest najgroźniejszą chorobą bakteryjną pomidorów pod osłonami. Z poniższego filmu można dowiedzieć się jak w gospodarstwie szklarniowym w Pawonkowie, zarządzanym przez firmę Amplus, skutecznie wyeliminowano [...]

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
Prestop 17Prestop 17
HortiAdNetHortiAdNet