NzymRugo to nowy środek do dezynfekcji zwalczający ToBRFV

PODosłonami.pl

DeRuiter_ToBRFVDeRuiter_ToBRFV

Skuteczna dezynfekcja szklarni to podstawa zdrowej produkcji – NzymRugo

Jednym z najważniejszych elementów przygotowania szklarni lub tunelu pod nową uprawę jest dezynfekcja obiektu. Taki zabieg powinno się stosować zarówno w części uprawowej, jak i w halach, łącznikach oraz innych pomieszczeniach użytkowych. Dokładna dezynfekcja przed rozpoczęciem produkcji oraz utrzymanie reżimu sanitarnego w jej trakcie znacznie ogranicza występowanie różnego rodzaju patogenów grzybowych, szkodników, infekcji bakteryjnych oraz wirusowych, w tym także szczególnie niebezpiecznego dla uprawy pomidorów wirusa ToBRFV. W holenderskich szklarniach do dezynfekcji powszechnie stosuje się preparat NzymRugo.

Czytaj dalej...

NzymRugo - wersja przeznaczona do dezynfekcji dłoni

Szczególnie skuteczne w walce z wirusami jest zastosowanie wysoko stężonego alkoholu oraz enzymów rozkładających ich kwasy nukleinowe. Wysoce skutecznym i wpisującym się w aktualną walkę z zagrożeniem ze strony ToBRV jest środek dezynfekujący NzymRugo.

Produkt pochodzenia naturalnego

Jest to naturalny i biodegradowalny produkt oparty w 60% na naturalnym, farmaceutycznym i organicznym etanolu ze zbóż. Dodatkowo zawiera enzymy, ekstrakty roślinne, witaminy i aminokwasy. Opatentowane połączone współdziałanie tych składników sprawia, że NzymRugo jest silnym środkiem, a jednocześnie bezpiecznym i delikatnym dla przedmiotów i skóry. Badania prowadzone na Uniwersytecie w Wageningen, w Holandii pokazały, że stosowanie oddzielnie składników produktu nie daje tak dobrego efektu jak w przypadku stosowania ich unikatowej mieszaniny. Dzięki zaawansowanej recepturze NzymRugo może być skutecznie stosowany jako środek do dezynfekcji zarówno szklarni, jak i rąk oraz narzędzi. Działanie NzymRugo potwierdza się w licznych holenderskich obiektach szklarniowych, w których jest stosowany od kilku lat z dużym powodzeniem. NzymRugo stał się standardem na holenderskim rynku.

NzymRugo z certyfikatem eko i bez karencji

NzymRugo posiada certyfikat dopuszczający go to stosowania w rolnictwie ekologicznym, co jest zgodne z przepisami UE (WE) 834/2007 i 889/2008. Produkty są wytwarzane w zakładzie posiadającym certyfikat GMP, który utrzymuje najwyższe standardy, zgodnie z ISO 13485. Ważną cechą produktu NzymRugo jest jego bezkarencyjność. Młode rośliny mogą być wstawiane do obiektu bezpośrednio po zastosowaniu preparatu i wyschnięciu powierzchni.

Zastosowanie NzymRugo

Preparat może być stosowany zarówno do czyszczenia całego obiektu szklarniowego, jak również do odkażania butów, oraz narzędzi i skrzynek. Aplikację w całym obiekcie wykonujemy poprzez drobnokropliste opryskiwanie lub zamgławianie na zimno. Specjalna formulacja umożliwia również skuteczne czyszczenie i dezynfekowanie powierzchni dłoni.

Jeżeli wcześniej zostały zastosowane preparaty zawierające chlor (związki chloru), należy stosować NzymRugo dopiero po całkowitym odparowaniu preparatów chlorowych. NzymRugo można stosować bez odstępu czasu po zastosowanych uprzednio preparatach zawierających nadtlenek wodoru.

NzymRugo to szybkość działania i wysoka skuteczność. Produkt działa już po kilkudziesięciu sekundach od jego zastosowania a specjalne dodatki przedłużają działanie niszcząc bardziej odporne patogeny.

W razie dodatkowych pytań nt. NzymRugo lub w celu uzyskania dokładnych zaleceń prosimy o kontakt:

Azelis Poland Sp. z o.o. ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań

Katarzyna Tołyż + 48 601 667 642, katarzyna.tolyz@azelis.pl

Marek Łada + 48 693 700 433, marek.lada@azelis.pl

Ireneusz Motylewski + 48 694 727 940, ireneusz.motylewski@azelis.pl

 

1 komentarz do “Skuteczna dezynfekcja szklarni to podstawa zdrowej produkcji – NzymRugo

  1. Rolnik
    / Odpowiedź

    A co jeśli są patogeny w ziemi i w wodzie jest pythium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pompy dozujące w fertygacji – kluczowe aspekty wyboru

Fertygacja, czyli podawanie nawozów wraz z wodą podczas nawadniania, jest niezwykle istotnym procesem w uprawach ogrodniczych. Aby zagwarantować optymalne warunki dla roślin, konieczne jest dokładne i skuteczne dozowanie pożywki nawozowej. W tym kontekście kluczową rolę [...]

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet