Targi Gardenia 2018 – już w przyszłym tygodniu, w Poznaniu

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi Gardenia 2018 – już w przyszłym tygodniu

Nowy sezon ogrodniczy będzie miał swoją inaugurację w Polsce podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Tegoroczna, XII edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 22-24 lutego, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będących największym ośrodkiem targowo-konferencyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Fragment pawilonu z ekspozycją roślin na targach Gardenia, fot. A. Cecot

Fragment pawilonu z ekspozycją roślin na targach Gardenia, fot. A. Cecot

Gardenia 2018 z większą liczbą pawilonów

Główna cześć ekspozycji znajdzie się w znanych już bywalcom Gardenii halach 3, 3A, 4 i 5, ale po raz pierwszy wypełniony też zostanie pawilon 6, o powierzchni 7500 m2. Udział w targach potwierdziło ponad 400 firm.

Jak informują organizatorzy targów Gardenia, trzonem ekspozycji po raz kolejny będą drzewa i krzewy ozdobne, rośliny doniczkowe i rabatowe, cebule kwiatowe, torfy i podłoża. Na terenie MTP będzie można znaleźć też elementy małej architektury ogrodowej, akcesoria do nawadniania, sprzęt ogrodniczy, a także środki produkcji dla profesjonalistów.

Medale, wyróżnienia

I tym razem zostaną przyznane Złote Medale MTP wystawcom, którzy zaprezentują i zgłoszą do konkursu wyróżniające się, innowacyjne produkty wysokiej jakości. Producenci roślin mogą wziąć udział również w konkursie o Grand Prix Gardenii (ma na celu „wyłonienie najpiękniejszych odmian na sezon 2018”), w którym przewidziano 3 kategorie: wybór sądu konkursowego, wybór internetowy oraz wybór zwiedzających.

Konferencje, seminaria podczas targów Gardenia

Drugiego dnia targów Gardenia – 23 lutego, w godzinach od 14:00 do 18:00 – odbędzie się 2. edycja – organizowanego przez MTP – Kongresu Liderów Branży Ogrodniczej, poświęcona sprzedaży i opłacalności. Prelegenci mówić będą o: pozyskiwaniu nowych klientów; marży handlowej, progach cenowych, relacji ceny do jakości produktu; merchandisingu w połączeniu z neuromarketingiem; wpływie mediów społecznościowych na sprzedaż; organizacji przestrzeni handlowej (w centrum ogrodniczym).

Także wystawcy przygotowują w trakcie targów specjalne spotkania. Na przykład Firma Ogrodnicza BOGDAN KRÓLIK organizuje 22 lutego (we czwartek) konferencję prasową poświęconą m.in. X Międzynarodowym Targom Tulipanów, które odbędą się 1-3 maja 2018 r. w Chrzypsku Wielkim.

Z kolei VITROFLORA zaprasza ogrodników na seminarium23 lutego (piątek).

Florystyka, konkurs kwiaciarń

Gardenii towarzyszyć będą po raz kolejny Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special DAYS, zlokalizowane w pawilonie 5A – naturalnym przedłużeniu pawilonu 5 – poświęcone artykułom dekoracyjnym i florystyce.

Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz MTP organizują w dniach 22-24 lutego Otwarty Konkurs Dla Kwiaciarń, który odbędzie się w Pawilonie 5 sektor G

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet