ReduClean - produkt do zmywania z dachu szklarni powłok cieniujących, rozpraszających itp.

PODosłonami.pl

FLUENCE

Użyj odpowiedniego środka czyszczącego do usuwania powłoki z dachu szklarni

Więcej światła dzięki skutecznemu czyszczeniu! Zbyt mała uwaga poświęcona czystemu dachowi szklarni może skutkować 10% redukcją światła w ciągu roku. Dlatego ważne jest, aby użyć wystarczającej ilości środka czyszczącego do całkowitego usunięcia powłoki z powierzchni szklarni.

Czytaj dalej...

Nasze powłoki zostały opracowane, aby zapobiec ich szybkiemu zużyciu. Gdy pod koniec sezonu przestają być potrzebne ReduClean jest jedynym sposobem na ich skuteczne usunięcie. Ponieważ mamy powłoki o różnych właściwościach, opracowaliśmy również różne rodzaje ReduClean.

Powłoki ReduSystems składają się z pigmentów i środka wiążącego. Pigmenty mogą z czasem ulec zużyciu, ale nie dotyczy to środka wiążącego. Środek ten pozostaje na powierzchni szklarni i dlatego musi być aktywnie usuwany.

Różne rodzaje ReduClean

Z biegiem czasu opracowaliśmy coraz więcej powłok, z których każda ma swoje własne właściwości. Powłoki rozpraszające ReduFuse i ReduFuse IR zostały zaprojektowane tak, aby równomiernie rozpraszać światło przez cały okres. Dlatego zawierają one specjalny środek wiążący, który pozostaje utrwalony przez dłuższy czas. Aby je usunąć, opracowaliśmy specjalną wersję ReduClean, rozpoznawalną po pomarańczowym pasku na opakowaniu z napisem: „środek do usuwania powłok dyfuzyjnych”.

Ponadto istnieje trzecia wersja, a mianowicie ReduClean DT. Produkt ten ma wyższe stężenie i jest przeznaczony również do automatycznych pomp dozujących, takich jak Dosatron®. Zastosowanie samego produktu w połączeniu z pompą dozującą zapewnia odpowiednią ilość materiału aktywnego.

Rozpuszczalne w wodzie

Wszystkie wersje tego środka czyszczącego sprawiają, że powłoki są rozpuszczalne w wodzie. Gdy produkt czyszczący zostanie naniesiony na powierzchnię szklarni, powłoka stanie się rozpuszczalna w wodzie, spłucze ją silny deszcz. Powinno to nastąpić w ciągu tygodnia, a w przypadku powłok rozproszonych w ciągu 2-3 dni. Jeśli w prognozie nie ma deszczu, zalecamy wstrzymanie się z czyszczeniem. Alternatywą jest zmycie powłoki wodą – po zastosowaniu ReduClean. W tym przypadku ważne jest, aby użyć wystarczającej ilości wody do płukania. Użycie Dosatronu® również wymaga dużej ilości wody do szczotkowania i płukania (minimum 2000 l/ha).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwas podchlorawy w ochronie pomidorów przed chorobami bakteryjnymi i grzybowymi

Rak bakteryjny pomidorów wywoływany przez bakterię Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis jest najgroźniejszą chorobą bakteryjną pomidorów pod osłonami. Z poniższego filmu można dowiedzieć się jak w gospodarstwie szklarniowym w Pawonkowie, zarządzanym przez firmę Amplus, skutecznie wyeliminowano [...]

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet