Prezentacja firmy nasiennej na polskim rynku warzyw

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Yuksel Tohum – najlepsze nasiona warzyw z Turcji

Firma specjalizuje się w hodowli warzyw, głównie hybrydowych: pomidora, papryki, ogórka, bakłażana, cukinii, melona i arbuza.

Yuksel Tohum jest firmą nasienną z ponad trzydziestoletnią tradycją. Została założona w Turcji przez braci Yuksel, z których najstarszy – Mehmet jest hodowcą i Generalnym Dyrektorem. Posiada obecnie pięć stacji badawczych, dziesięć biur regionalnych i pięćdziesięciu jeden dystrybutorów na całym świecie. W Turcji zajmuje powierzchnię 210 hektarów, z czego 110 hektarów to nowoczesne szklarnie, wykorzystywane do celów hodowlanych.

Niedawno powstał nowoczesny ośrodek badawczy położony na wysokości 1100 m n.p.m. i powierzchni 90 hektarów. Są prowadzone w nim prace hodowlane i produkcja nasion w okresie letnim.

W Turcji Yuksel Tohum zajmuje 30% ogólnego rynku nasion, z czego produkcja papryki – 75%, pomidora – 40% a ogórka – 45%. Produkty naszej firmy mają duże uznanie wśród konsumentów całego świata m.in.: Niemiec, Francji , Rosji, Chin, USA, Kanady, Meksyku, Brazylii i Australii. Ponad połowa eksportu Yuksel Tohum jest skierowana na rynek europejski i azjatycki.

Spółka Yuksel Tohum została zarejestrowana w Polsce w styczniu 2017 roku. Pomimo krótkiego stażu firma zyskała wielu zwolenników swoich odmian, które są rozpoznawane i poszukiwane na naszym rynku. Kluczem do sukcesu było uważne wsłuchanie się w oczekiwania konsumentów i podjęcie trudnego wyzwania ich realizacji. Nasze odmiany dają gwarancję wysokich plonów, dużej odporności na choroby i posiadają niezwykle wysokie właściwości adaptacyjne. Dokładamy wszelkich starań, żeby wprowadzany asortyment był w pełni dostosowany do polskich warunków klimatycznych i uprawowych. Każda wyhodowana przez nas hybrydowa odmiana powstała w 100% w zgodzie z naturą i nie jest genetycznie modyfikowana (GMO). Naszym celem jest stopniowe wzbogacanie oferty o produkty, które tworzą nowe segmenty rynku profesjonalnych nasion warzyw. Hodowcy Yuksel Tohum z ogromnym zaangażowaniem i ambicją pracowali nad stworzeniem odmian pomidora o wyjątkowych walorach smakowych i oryginalnym kształcie – heirlooms. Podejmowanie wyzwań to nasza specjalność.

 

Owocem żmudnej, wieloletniej pracy jest nowoczesna marka warzyw – Yuxcellence. Charakteryzuje się ona doskonała jakością owoców, wyjątkowym smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Marka Yuxcellence została zarejestrowana w wielu krajach jako znak towarowy Yuksel Tohum i jest gwarancją produktów najwyższej jakości.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą Yuksel Tohum na naszej stronie internetowej www.yukselpolska.pl  i odbycia nostalgicznej podróży do smaków dzieciństwa.

mgr inż. Elżbieta Cichoszewska

Prezes Yuksel Tohum Polska

+48 796 682 323    ecichoszewska@yukselseed.com  www.yukselpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet