Będzie więcej rozsady z Borów Malinowskich - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Będzie więcej rozsady z Borów Malinowskich

Anna i Marcin Mularscy profesjonalną produkcją rozsady zajmują się już od 2005 roku. Rozsadowa historia rodziny Mularskich sięga jednak dalej wstecz. Wcześniej ogrodnicy Ci przez wiele lat zajmowali się produkcją rozsady na potrzeby własnego gospodarstwa, a były i nadal są one niemałe – obecnie w ich rodzinnej grupie producentów uprawa pomidorów zajmuje powierzchnię 46 ha. Od 2007 r. produkcja rozsady prowadzona jest w nowoczesnych mnożarkach o powierzchni 5 ha. Teraz przyszła pora na dalszą rozbudowę i rozwój w tej dziedzinie.

rozsada pomidorów

W Gospodarstwie Ogrodniczym T. Mularski od nowego sezonu powiększy się powierzchnia produkcji rozsady warzyw szklarniowych.

Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski wyspecjalizowało się m.in. w przygotowaniu szczepionych siewek i szczepionej rozsady pomidorów – jedno lub dwupędowej. W mnożarkach wdrożono i ściśle przestrzega się procedur zapewniających najwyższą higienę procesu produkcji rozsady (m.in. dezynfekcja powierzchni, urządzeń i narzędzi, wejście na teren mnożarki przez bramki wymuszające dokładną dezynfekcję obuwia, umycie i dezynfekcję rąk, codzienna wymiana odzieży roboczej pracowników mnożarek itp.). Wypracowano także własne rozwiązania usprawniające zarówno produkcję, jak i logistykę. Rośliny są ekspediowane do klientów własnymi samochodami, w których można im zapewnić odpowiednie warunki na czas transportu.

Po 10 latach doświadczeń Anna i Marcin Mularscy zdobyli ważne miejsce na rozsadowym rynku w Polsce oraz zagranicą i mogą się pochwalić dobrą współpracą z ponad 200 klientami. Co więcej – liczba ogrodników zainteresowanych zakupem rozsady w ich gospodarstwie z roku na rok rośnie. W ubiegłym sezonie w Borach Malinowskich wyprodukowano ponad 6 mln sztuk rozsady warzyw szklarniowych. W tym roku liczba ta będzie zapewne znacznie większa, gdyż zamówienia na sezon 2014/2015 zaczęły spływać na długo przed półmetkiem bieżącej uprawy.

Dlatego – jak powiedział Marcin Mularski – postanowili oni wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku i znacznemu wzrostowi zapotrzebowania na rozsadę warzyw szklarniowych. Zapadła decyzja o powiększeniu rozsadowego zaplecza produkcyjnego w Borach Malinowskich o kolejne 3 hektary mnożarek, co pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne do 10 mln sztuk w sezonie. Obiekty te będą wyposażone w betonową posadzkę przystosowaną do nawadniania w systemie zalewowym, zakupiono do nich nowe, przesuwne stoły (tzw. kontenery) o łącznej powierzchni 7 tys. m2, co pozwoli zwiększyć produkcję szczepionych siewek.

Mnożarki z pełnym wyposażeniem mają być gotowe na wrzesień, aby można było w nich rozpocząć produkcję rozsady na nowy sezon. Jak informowała Anna Mularska warto jednak, by ogrodnicy zainteresowani zamówieniem rozsady na najpopularniejsze terminy (najwięcej jest chętnych na odbiór roślin od połowy grudnia do połowy stycznia) zawczasu podejmowali decyzję.

O F E R T A:

– siewka szczepiona i nieszczepiona

rozsada jednopędowa 42-dniowa (szczepiona i nieszczepiona)

rozsada 2-pędowa 55-dniowa

rozsada ogórka

Więcej informacji na stronie www.mularski.pl

Kontakt: 

Biuro 32/267 21 71, Anna Mularska – tel.601 884 899, Anna Kamionka – tel. 519 541 164

 

Mularski

1 komentarz do “Będzie więcej rozsady z Borów Malinowskich

  1. Pingback: Holenderscy ogrodnicy z wizytą na południu Polski | Pod OsłonamiPod Osłonami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet