Białe kwiaty w hołdzie ofiarom z Nicei

PODosłonami.pl

HortiWizja_najnowszy odcinek 29c
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Białe kwiaty w hołdzie ofiarom z Nicei

W poniedziałek, 18 lipca ulicę w Nicei ozdobił dwukilometrowy pas kompozycji z białych kwiatów. Złożono je w hołdzie ofiarom ataku terrorystycznego z ubiegłego czwartku, kiedy to Mohamed Bouhlel wjechał 19-tonową ciężarówką w tłum, zabijając na Promenadzie Anglików 84 ludzi. Inicjatorką kwiatowej żałoby była Laetitia Beaubouchez, która prowadzi kwiaciarnię w centrum miasta.

Nicea_białe kwiaty_florysci w holdzie ofiarom zamachu z 14-07_2016

Francuscy floryści uhonorowali ofiary ubiegłotygodniowego zamachu w Nicei kompozycjami z białych kwiatów

Laetitia Beaubouchez wystosowała apel do koleżanek i kolegów florystów, których setki zebrały się 3 dni temu przed szpitalem dziecięcym Lenval, gdzie przebywa ponad 50 osób rannych w wyniku ataku. Wspólne przedsięwzięcie francuskich florystów dało niezwykły efekt. W zamyśle Laetitii było, by zwalczać terror pięknem – kwiatów, które złożono, by uczcić pamięć ofiar zamachu.

– Nie przypuszczałam, że moja inicjatywa zakończy się takim sukcesem: zjawili się floryści z Nicei i całego departamentu Alp Nadmorskich (Alpes Maritimes), gdzie leży miasto, a nawet z sąsiedniego Var – powiedziała redakcji FloraCulture International Laetitia Beaubouchez. – Wszyscy oni przynieśli swoje własne kompozycje z białych kwiatów. Ułożyliśmy je wzdłuż 2-kilometrowej ulicy, łączącej szpital Lenval z hotelem Negresco – poinformowała Laetitia, która działa w branży florystycznej od 20 lat, a od 7 lat jest właścicielką kwiaciarni Aux Fleurs d’Amelys w Nicei.

Źródło: FloraCulture International

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet