PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wspomnienia z targów Green Days 2018

Od czasu targów Green Days w Nadarzynie, gdzie w 4 salonach tematycznych swoje oferty pokazało blisko 250 firm prezentujących około 300 marek, minęło już trochę czasu. Długi majowy weekend sprzyja jednak pracom ogrodniczym – w tych dniach zainteresowanie ofertą roślin ozdobnych jest bardzo duże. Wart przypomnieć sobie, co pokazano podczas wiosennych targów.

Taka kompozycja zdobiła stoisko Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych

Taka kompozycja zdobiła stoisko Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych, fot. O Stępień

W Salonie Architektury Krajobrazu oprócz ekspozycji zorganizowano również szkolenia dla profesjonalistów z zakresu projektowania – na różnych poziomach zaawansowania – poczynając od szkoleń studenckich, a skończywszy na certyfikowanych szkoleniach dla fachowców. Dla odwiedzających targi pasjonatów zorganizowano pokaz aranżacji tarasowo ogrodowych, prowadzonych przez znaną i lubianą przez publiczność Maję Popielarską.

Gwiazdą Salonu Florystycznego była Anna Lamot-Bach – międzynarodowa wicemistrzyni Polski, która zaprezentowała unikatowe aranżacje ślubne. Także w tym salonie zorganizowano szkolenia praktyczne prowadzone przez Forum Kwiatowe, począwszy od technik sprzedaży internetowej a skończywszy na praktycznych szkoleniach florystycznych. Monika Wilgocka – mistrzyni florystyki zaprezentowała wykorzystanie kwiatów doniczkowych w aranżacjach florystycznych – wykorzystała w nich produkty Partnera Salonu Ogrodniczego, Grupy Producenckiej Kwiaty Polskie.

W Salonie Techniki Ogrodniczej przygotowano pokazy oraz szkolenia związane z dendrologią oraz pielęgnacją i przesadzaniem dużych drzew. Jednym z bardzo pozytywnych zaskoczeń tegorocznych tragów była wystawa bonsai, na której zgromadzono ponad 80 unikatowych okazów z całej Europy.
Tegoroczne połączenie Tragów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days z równolegle odbywającym się wydarzeniem towarzyszącym House Days, poświęconym zagadnieniom z zakresu budownictwa jednorodzinnego oraz aranżacji wnętrz, spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony zwiedzających.

Truskawki z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałym smakiem

Truskawki w tunelach

Producenci z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski z Lubelszczyzny uprawiają truskawki na powierzchni 4 ha. Ponad 1 ha stanowią uprawy wczesne, prowadzone w tunelach foliowych firmy Haygrove. Produkowane truskawki wyróżniają się wysoką, powtarzalną jakością oraz wyjątkowym smakiem. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet