PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Cały świat na targach IPM Essen

W Essen w Niemczech odbędzie się wkrótce – w dniach 23-26 stycznia 2018 r. – 36. edycja targów IPM. Skupią one 1600 wystawców z 45 krajów i, jak zwykle, zwabią dziesiątki tysięcy zwiedzających – z całego świata (w 2017 roku przybyło ich ponad 57 000). Na partnerski kraj wybrano w 2018 r. Danię (obecną na targach IPM Essen od ponad 20 lat), skąd przyjedzie prawie 100 wystawców – głównie producentów i dostawców roślin doniczkowych.

fot. Messe Essen GmbH

fot. Messe Essen GmbH

Nowa infrastruktura

Jak podają organizatorzy targów IPM – Messe Essen GmbH – oddana już będzie do użytku część nowej infrastruktury wystawienniczej, która jest wynikiem modernizacji hal ekspozycyjnych, rozpoczętej w 2016 r. I tak, na miejscu zburzonego pawilonu nr 9 stawiana jest nowoczesna hala (w której pierwszym, gotowym już segmencie zagości podczas IPM Essen 2018 m.in. wspólne stoisko Związku Szkółkarzy Polskich) – jej kolejne sektory mają powstawać systematycznie do lata br.

Konkursy nowości na IPM Essen

Te prestiżowe targi są w branży ogrodniczej (zwłaszcza roślin ozdobnych) międzynarodowym wydarzeniem, które prezentuje najbardziej kompletną ofertę – obejmuje wszystkie działy tego sektora i wszystkie elementy łańcucha marketingowego: od szerokiego przeglądu środków produkcji i roślin po sprzedaż i florystykę. Tradycyjnie już przyznane zostaną nagrody – w konkursie nowości odmianowych oraz za innowację w sektorze technicznym (IPM Innovation Award).

hortivation – handel detaliczny w centrum uwagi

Nowością nadchodzącej edycji targów IPM Essen będzie włączenie do nich imprezy wystawienniczej, która dotyczy sprzedaży detalicznej i promocji produktów ogrodniczych i nosi nazwę hortivation, również organizowanej przez Messe Essen GmbH (dotychczas odbywała się poza Essen, podczas czerwcowych Flower Trials). Poświęcony jej będzie cały tymczasowy pawilon 13. Menedżerem hortivation 2018 jest sławny holenderski znawca i kreator trendów w ogrodniczej branży Romeo Sommers, którego pokazom będzie przyświecało motto „Ogród rodzinny”.

Więcej informacji na www.ipm-essen.de

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od końca lutego 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet