PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Chryzantemy, goździki i…

Tradycyjnym, chryzantemowym Dniom Otwartym w Gospodarstwie Ogrodniczym Violetta i Ryszard Turscy w Rzgowie koło Łodzi towarzyszyła tym razem prezentacja odmian goździków szklarniowych, które są drugą z wizytówek tej firmy. Goście, którzy przyjechali do gospodarstwa w dniach 10 i 11 października mogli ponadto obejrzeć sporą kolekcję celozji, a także roślin doniczkowych ozdobnych z liści.

Chryzantema Galiaro-Green_Dni Otwarte Turscy Rzgow 2015

Podczas Dni Otwartych w Rzgowie odmiany chryzantem do uprawy na kwiaty cięte (tu: 'Galiaro Green') prezentowane są na zagonach, fot. A. Cecot

Chryzantemy

Charakterystyczna w tym roku była prezentacja drobnokwiatowych samokrzewiących się odmian w dużych, 30-litrowych donicach. Pokazano w tym gronie m.in. kreacje francuskiej i  belgijskiej hodowli (z firm Sauve-Guittet  oraz Jolu Plant), takie jak na przykład odmiany z grup Precocita, Surfer Sea, Runner. Od innych hodowców wywodziły się z kolei: grupa Capriole (Royal Van Zanten), odmiana ‘Lucille Red’ (Syngenta) itd.

Na zewnątrz szklarni i tunelu, w których odbywały się pokazy odmian, można było przy okazji Dni Otwartych obejrzeć dużą, założoną przez V. R. Turskich w tym roku kontenerownię, na której ogrodnicy ci produkują drobnokwiatowe, sprawdzone już odmiany chryzantem w doniczkach.

Jeśli chodzi o zademonstrowane nowe odmiany „średniokwiatowe”, zwracały uwagę m.in. ‘Amour’ (biała) i ‘Mount Aubisque’. Z wielkokwiatowych wzrok przykuwała kreacja hodowli przedsiębiorstwa Royal van Zanten oznaczona numerem EP12-000260.

Wśród nowości do uprawy na kwiaty cięte wyróżniały się m.in. wielkokwiatowe odmiany ‘Magnum’ (biała) i ‘Magna’ (czerwona, o mniejszych kwiatostanach.

Goździki

Spośród wielkokwiatowych nowości gospodarze Dni Otwartych wyróżnili odmianę ‘Lion King’ (o pomarańczowo-różowych kwiatach). W kolekcji prezentowanej na zagonach znajdowały się też takie dotychczasowe przeboje, jak np.: ‘Domingo’ (czerwony), ‘Dover’ (biały), ‘Penelope’ (malinowy) ‘Fantastic’ (różowy), ‘Oliva’ (zielony).

W asortymencie goździków gałązkowych za najbardziej obiecujące uznano odmiany ‘Belmonte’ i ‘Rafaella’.

W tym roku Targi Sadownictwa i Warzywnictwa obchodziły jubileusz 10-lecia

TSW 2020 – jubileuszowo i rekordowo!

Kilka dni temu, 15 i 16 stycznia, w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się X jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2020. Organizatorem wydarzenia już po raz ósmy była Oficyna [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet