PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Czerwona papryka typu blok – nowe odmiany

Bieżący sezon (2020) w uprawie papryki nie należy do łatwych. W nieogrzewanych tunelach foliowych wzrost i rozwój roślin były spowolnione ze względu na kwietniowe chłody i majowe przymrozki. Jak w takich warunkach rosły i rozwijały się nowe papryki z Seminisu – o tym opowiada specjalista Piotr Dutkowski.

W gospodarstwach,  które odwiedziła tym razem ekipa HortiWizji uprawiana jest wczesna papryka typu blok, o czerwonych owocach – Maximinus oraz Caravaggio.  Mimo trudnych w tym roku warunków uprawy obie dobrze zawiązały owoce na poszczególnych piętrach roślin.

Papryka Maximinus – generatywna i wczesna

Ta odmiana papryki wyróżnia się średnio silnym wzrostem. Nadaje się zarówno do uprawy w całym sezonie, z typowych terminów sadzenia, ale także do uprawy poplonowej w tunelach po wczesnych nasadzeniach sałaty czy kapusty pekińskiej. Charakterystykę tej  odmiany przedstawia specjalista Piotr Dutkowski – zwraca uwagę na jej wysoką plenność (wysoki plon ogólny i wczesny), oraz bardzo dobrą jakość owoców – są intensywnie czerwone, dobrej jakości, nadają się na zaopatrzenie supermarketów.

Wczesna papryka czerwona Caravaggio

Roślina o średnim wigorze i  dobrze zbalansowanych tendencjach wegetatywnych i generatywnych. Dobrze wiąże owoce na poszczególnych pietrach, nie ma tendencji do zrzucania zawiązków. Roślina łatwa w pielęgnacji. Owoce są ciężkie, kształtne, w większości 4-komorowe, o głębokim odcieniu czerwieni, który utrzymuje się od wiosny do później jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
HortiAdNet