PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Druga debata o rosyjskim sektorze szklarniowym

Debata na temat rosyjskiego sektora szklarniowego odbyła się 14 czerwca w Amsterdamie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Vostock Capital. Zgromadziło ono ponad 100 firm z całego świata, zainteresowanych współpracą z partnerami z Rosji.

Na liście uczestników znalazły się wiodące na świecie firmy takie jak Signify, Prins Group, Van Der Valk, Rufepa, BG Global, Barre, Novarbo, Mayer, Novavert, AGC, Cultilene, NGS, Toumaco Services, Pellikaan i wiele innych.

Debata dotyczyła m.in. rozwoju ogrodnictwa szklarniowego w Rosji po 2020 r. – postawiono pytanie…

…czy nadal rosyjskie ogrodnictwo szklarniowe będzie się rozwijać?

Za

Petr Korzun, reprezentujący Przedstawicielstwo Handlowe Federacji Rosyjskiej w Królestwie Niderlandów uważa, że nadal będzie następował rozwój. Opisał możliwości uzyskania wsparcia ze strony rosyjskiego rządu we wdrażaniu projektów szklarniowych. Wspomniał również, że prezesi rosyjskich szklarni preferują producentów wyposażenia z Holandii i innych krajów europejskich, opierając się na ich bogatym doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy. Petr zachęcał również międzynarodowe firmy do przeniesienia produkcji do Rosji w celu uzyskania statusu rezydenta i wsparcia państwa, ponieważ strategia wsparcia rządowego do 2030 r. obejmuje takie inicjatywy jak pomoc w zakupie nieruchomości, zachęty podatkowe, specjalne warunki zakupu, zmniejszenie barier administracyjnych i dostęp do technologii.

Przeciw

Przeciwnego zdania była Irina Birman, dyrektor Agro-Innovation Media. Omówiła zagrożenia i perspektywy rosyjskiego rynku ogrodniczego po 2020 roku. Najważniejszymi zagrożeniami, o których wspomniała, były brak finansowania i specjalistycznej wiedzy, a także wyzwania logistyczne. Podsumowując swoją prezentację Irina zwróciła uwagę, że chociaż pewne ryzyko rynkowe jest obecne, to istnieją narzędzia do jego przezwyciężenia. Irina opisała kilka aspektów związanych z perspektywami rozwoju sektora ogrodniczego w Rosji, a mianowicie ogrodnictwo miejskie, rozwój upraw hydroponicznych, rozwój w zakresie logistyki.

Pod koniec debaty publiczność miała okazję zadać prelegentom pytania dotyczące państwowego wsparcia rosyjskiego sektora ogrodniczego, gwarancji rosyjskiego rządu dla zagranicznych inwestorów, lokalizacji przedsiębiorstw w Rosji i wielu innych kwestii.

Forum i wystawa w Moskwie

Organizatorzy debaty zaprosili również do wzięcia udziału, wraz z ponad 500 dyrektorami generalnymi firm sektora szklarniowego w Rosji i WNP, w III Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym i Wystawie Greenhouse Complexes Russia 2018 (5-6 grudnia 2018, Moskwa).

Galeria zdjęć z wydarzenia: https://www.greenhousesforum.com/en/photos/

Film: https://www.youtube.com/watch?v=6zSqApj9aqU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet