PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Dzień Dystrybutora w Opalenicy

26 i 27 października w Opalenicy w hotelu Remes spotkali się dystrybutorzy nasion marki HM.Clause. W ramach podziękowania za współpracę firma zorganizowała dla nich Dzień Dystrybutora.

Uczestnicy spotkania zorganizowanego przez HM. Clause z aktorami kabaretu "Kałamasz"

Maciej Bigda (dyrektor generalny) i Michał Taraska (dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju) rozpoczęli uroczystość od wręczenia wyróżnień dla firm, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju firmy  HM.Clause. Tytuł Lidera Przedsiębiorczości przypadł Hurtowni Rolno-Ogrodniczej Janiak, Liderem Promocji zostało Centrum Ogrodnicze Jurek, a miano Lidera Sprzedaży otrzymała firma Agro Paprix. Po rozdaniu nagród, zgromadzonych gości zabawiał kabaret Kałamasz.

Następnego dnia odbył się wykład prof. Henryka Mruka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „Na współpracy korzystają wszyscy – jak to zrobić skutecznie”. Profesor mówił o zasadach prawidłowej współpracy, psychologii i pozyskiwania klientów oraz zmian jakim podlega rynek.
Maciej Bigda podsumował kończący się sezon oraz przedstawił strategię rozwoju w nadchodzącym roku. Poinformował również o zamknięciu stacji nasiennej w Krzeszowicach.

Sławomir Mechacki przedstawił ofertę dotyczącą pomidorów polowych, cebuli i papryk tunelowych. Standardowymi odmianami papryk do uprawy w tunelach foliowych są Salomon F1 (owoce o masie 230–250 g), Murano F1 (o owocach 250–300 g), Chouca F1 (o bardzo dużych owocach 250–300 g). Wszystkie wyróżniają się wczesnością, a w ofercie firmy na nadchodzący sezon dostępne będą odmiany przewyższające je pod tym względem. Muriel F1 jest najwcześniejszą odmianą na rynku hiszpańskim. Zawiązki są równomiernie rozłożone na roślinie, dzięki czemu plon jest wyrównany. Nowa odmiana Destello F1 ma żółte, bardzo dobrze prezentujące się owoce – znikomy procent zniekształconych owoców.  Regularny rozkład zawiązków na roślinie, przekłada się na wysoką plenność.

Dorota Wielgat zaprezentowała nowe odmiany kukurydzy oraz fasoli szparagowej dla przemysłu przetwórczego, które są dystrybuowane tak pod marką Vilmorin, jak i HM.Clause. Hubert Tabor przedstawił z kolei ofertę odmian marchwi, kalafiora i dyni.

 

Truskawki z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałym smakiem

Truskawki w tunelach

Producenci z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski z Lubelszczyzny uprawiają truskawki na powierzchni 4 ha. Ponad 1 ha stanowią uprawy wczesne, prowadzone w tunelach foliowych firmy Haygrove. Produkowane truskawki wyróżniają się wysoką, powtarzalną jakością oraz wyjątkowym smakiem. [...]

1 komentarz do “Dzień Dystrybutora w Opalenicy

  1. Pingback: Na współpracy korzystają wszyscy - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet