PODosłonami.pl

De Ruiter - Hakumaru 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Dzień ogórka partenokarpicznego w Sandomierzu

12 czerwca w gospodarstwie Doroty i Karola Wróblów w Mściowie k/Sandomierza odbyło się spotkanie ogórkowe dla producentów i dystrybutorów nasion Seminis z Sandomierza zorganizowane przez firmę Monsanto Polska sp. z o.o.

Prygotowane do sprzedaży ogórki

W gospodarstwie państwa Wróblów ogórki uprawiane są w pięciu tunelach foliowych z 2013 r. Tunele o wymiarach 32 x 7,6 m mają wietrzniki nad drzwiami, które zapewniają odpowiednią wentylacje w trakcie upałów. Uprawa jest nawadniana.

Całość obsadzono ogórkami partenokarpicznymi, brodawkowymi marki Seminis – odmianą Mirabelle F1 oraz SV4097CV F1 (nowość). Nasiona wysiano 15 marca. Rozsadę posadzono na miejsce stałe 10 kwietnia w liczbie 500 szt. na tunel. Pierwszy zbiór odbył  się 25 kwietnia. Do 12 czerwca z każdego tunelu zebrano 2,1 ton ogórków. Rośliny dorosły już do najwyższego drutu w tunelu.

Producent i uczestnicy spotkania bardzo dobrze oceniają nową odmianę SV4097CV F1 , która wyróżnia się bardzo wysoką plennością. Roślina wytwarza silny system korzeniowy, jest łatwa w uprawie i pielęgnacji. Owoce są krótkie, wyrównane, mają ciemnozieloną skórkę i drobne brodawki. Przez cały okres uprawy zachowują właściwą proporcję między długością a średnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Syngenta _ Maluno
HortiAdNet