PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

FiTTER nowość w walce ze szkodnikami (cz. II). Techniczne aspekty stosowania

Kontynuując informacje nt. nowego produktu do zwalczania szkodników kłująco-ssących w uprawach pod osłonami przedstawiamy najważniejsze aspekty techniczne, na które należy szczególnie zwrócić uwagę przy stosowaniu insektycydu/akarycydu FiTTER.

Mączlik szklarniowy na liściu pomidora

Mączlik szklarniowy na liściu pomidora

Insektycyd o działaniu powierzchniowym i kontaktowym

FiTTER jest insektycydem/akarycydem o działaniu powierzchniowym na roślinie,  natomiast na szkodniki działa kontaktowo. W związku z tym  rzeczą podstawową i mającą niezwykle duży wpływ na skuteczność zabiegu jest to, aby szkodnik miał jak największy kontakt z preparatem.

Skuteczność zabiegu środkiem FiTTER w zależności od ilości cieczy roboczej

Dzięki użyciu odpowiedniej ilości wody dostosowanej do fazy rozwojowej i wielkości rośliny zapewniamy jak najlepsze pokrycie rośliny a tym samym szkodnika. Pamiętajmy również o  samej  technice  zabiegu (odpowiednie ciśnienie, dysze) to te elementy  zapewniają  jak najlepsze pokrycie wszystkich części roślin.

Skuteczność preparatu Fitter w zależności od użytej ilości wody

Skuteczność preparatu Fitter w zależności od użytej ilości wody

FiTTER – skuteczność w zależności od twardości wody

Istotnym elementem stosowania Fitter jest używanie wody o odpowiednich parametrach mowa tutaj o twardości i pH. Twarda woda zawiera rozpuszczalne sole wapnia, magnezu i żelaza. Kiedy FiTTER miesza się z twardą wodą  zachodzi reakcja chemiczna, która tworzy w dużej mierze nierozpuszczalne sole wapnia, magnezu i żelaza. Powstaje mętny, mleczny roztwór. W bardzo twardych wodach może  powstać osad. Te nierozpuszczalne sole nie spełniają swojej roli jako środki owadobójcze, w wyniku czego mniej aktywnego składnika  dostępne jest  w roztworze roboczym. Dlatego też należy używać wody miękkiej , o twardości zbliżonej do  < 16,8 0 dH (stopni niemieckich) o pH 6,5 i wyżej.

Czytaj też: FiTTER – nowość w walce ze szkodnikami (cz. I)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak w czasie pandemii wspierać lokalnych producentów?

W ostatnich miesiącach stało się wyraźnie widoczne, że w czasie pandemii z największy problemami finansowymi borykają się małe firmy. Dlatego właśnie potrzebują one wsparcia, które na szczęście nadchodzi ze strony konsumentów. Obecnie 35% Europejczyków deklaruje, [...]

Syngenta bratki
TSW 2021
Top Plants
Florensis Poinsecja
HortiAdNet