PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

FleuroStar Award – do kogo trafi nagroda za hit balkonowo-rabatowy?

Już niebawem, 14 czerwca, podczas FlowerTrials® w Holandii zostanie ogłoszona roślina-laureatka tegorocznego konkursu o nagrodę FleuroStar. Będzie wyłoniona spośród sześciu propozycji z asortymentu gatunków balkonowo-rabatowych. Nowości te wybrała, jak co roku, organizacja Fleuroselect – organizator konkursu.

Fragaria-SummerBreezePink

Ozdobna truskawka 'Summer Breeze Pink' - jedna z sześciu tegorocznych kandydatek do nagrody FleuroStar, fot. Fleuroselect

Marketingowy efekt „Wow!”

Roślinnymi kandydatkami do nagrody FleuroStar Award są – zgłoszone przez członków Fleuroselectu – nowe odmiany, które mają szansę stać się przebojami rynkowymi: łatwo przykuwającymi uwagę klientów rynku detalicznego i wywołującymi tzw. efekt „Wow!”, a więc chętnie kupowanymi pod wpływem impulsu.

Finał konkursu o FleuroStar Award – w trakcie FlowerTrials®

Laureatkę nagrody FleuroStar wybierze około 30-osobowe jury ekspertów podczas prestiżowych międzynarodowych dni otwartych pod nazwą FlowerTrials®, organizowanych w 24. tygodniu roku (12-15 czerwca 2018 r.) w Holandii i w Niemczech. Rośliny-kandydatki zostaną zaprezentowane w dziewięciu lokalizacjach FT, głównie holenderskich.

Firma hodowlana, która zgłosiła odmianę wyróżnioną największą liczbą głosów, otrzyma nagrodę podczas wieczoru FleuroStar Evening. Odbędzie się on 14 czerwca 2018 r. w siedzibie firmy Florensis w Hendrik-Ido-Ambacht (Holandia).

Sześć potencjalnych „gwiazd”

W 2018 roku FleuroStar Award wyróżniona zostanie jedna z następujących kreacji hodowlanych:

 • Aksamitka wzniesiona (Tagetes erecta) ‘Little Duck Orange’
  Odmiana ta, pochodząca z przedsiębiorstwa AmeriSeed z Tajlandii, które specjalizuje się w hodowli aksamitek, wyróżnia się bardzo dużymi, pełnymi kwiatostanami, a jednocześnie kompaktowym pokrojem roślin. Nie wymagają one podczas uprawy użycia retardantów wzrostu, aby zachować niski, krępy wzrost. Nadają się do pojemników, a także na efektowne rabaty, na których koszyczki kwiatostanowe tworzą gęsty pomarańczowy dywan.
 • Begonia boliwijska (Begonia boliviensis) Bossa Nova ‘Night Fever Papaya’
  To kolejny, rozmnażany z nasion mieszaniec hodowli firmy Floranova, który wzbogacił grupę Bossa Nova. Charakteryzuje się pomarańczowymi kwiatami, które kontrastują z ciemnymi liśćmi. Rośliny mają kopczykowaty pokrój i zwieszające się pędy, intensywnie krzewią się od samego dołu, są silnej budowy i długo oraz obficie kwitną.
 • Niecierpek nowogwinejski (Impatiens hawkeri) Roller Coaster ‘Hot Pink’
  Odmiana ta, zgłoszona przez firmę Dümmen Orange odznacza się dużymi, półpełnymi kwiatami o pofalowanych płatkach w atrakcyjnym kolorze magenty. Rośliny intensywnie się rozkrzewiają i mają mocną strukturę.
 • Osteospermum Ecklona (Osteospermum ecklonis) ‘Purple Sun’
  Odmiana hodowli firmy Selecta one®, o ciekawej kolorystyce kwiatów języczkowatych – barwach przechodzących od pomarańczowej do purpurowej, które się utrzymują przez cały okres rozwoju kwiatostanu. Rośliny mają zwarty pokrój i dobrze się krzewią.
 • Szałwia (Salvia ×hybrida) ‘Mysty’. Nowość zgłoszona przez firmę Florensis. Wyróżnia się okazałymi niebieskimi kwiatami, tworzącymi zwarty kwiatostan. Rośliny są zgrabnej budowy, nie wymagają stosowania retardantów podczas uprawy. Polecane do pojemników tarasowych oraz do ogrodów i na tereny zieleni. Kwitnienie jest długotrwałe (przez całe lato), a przekwitłe kwiatostany nie wymagają usuwania.
 • Truskawka (Fragaria ×ananassa) ‘Summer Breeze Pink’
  Ta ozdobna, a zarazem użytkowa, heterozyjna (F1) odmiana została wyhodowana w firmie ABZ Seeds. Odznacza się pełnymi, różowymi kwiatami, których płatki nie opadają, oraz licznymi owocami, pojawiającymi się latem.

Źródło: Fleuroselect

1 komentarz do “FleuroStar Award – do kogo trafi nagroda za hit balkonowo-rabatowy?

 1. Pingback: FlowerTrials® 2018 – już niebawem, czyli zapowiedź przyszłotygodniowych dni otwartych w Holandii i Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet