PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

FlowersExpo 2020 – targi w moskiewskim pawilonie wystawowym oraz w sieci

Międzynarodowe Targi Roślin Ozdobnych FlowersExpo 2020 odbędą się w „realu” – w jednej z hal kompleksu wystawienniczego Crocus Expo pod Moskwą, w zaplanowanym terminie, czyli w dniach 8-10 września. Będą jednak także dostępne online – wirtualne elementy wydarzenia wydają się w tym roku kluczowe dla ogólnego powodzenia przedsięwzięcia, którego tradycyjna forma uległa z konieczności znacznemu okrojeniu. Zarazem targi FlowersExpo są – od czasu wybuchu pandemii koronawirusowej – jedyną tego typu imprezą w branży roślin ozdobnych, która nie została całkowicie przeniesiona do sieci.

FlowersExpo

FlowersExpo 2020 – wystawcy na miejscu i zdalni

Jak podają organizatorzy – firma Green Expo – wśród wystawców, którzy przygotują stoiska i będą w tradycyjny sposób dostępni  dla zwiedzających targi „fizycznie”, są przede wszystkim firmy z siedzibami lub oddziałami w Rosji, w tym Рассада.ru/Schneider BV, Florexim, JMP Flowers. Z ekspozycjami w hali Crocus Expo oraz online wystąpią też przedsiębiorstwa zagraniczne, takie jak np.: Dekker Chrysanten, De Ruiter Innovations, OZ Export (wszystkie trzy z Holandii), Inotura – reprezentująca Kolumbię, Ekwador i Kenię; Maori Group z Litwy, Kress z Niemiec.

Na zdalną prezentację swoich produktów zdecydowały się m.in. firmy: z Ekwadoru – Impex Flowers, Agricola el Chaupi, Jet Fresh Flowers Growers; z Kolumbii – Agrochaupi CIA; z Niemiec – Rosen Tantau; z Holandii – Hoek Flowers, Enigma Flowers; ze Słowenii – Fruti-Komerc; z Polski – szkółki Ciepłucha, Homa-Kosakowska, Ważyńscy.

W sumie swoje produkty lub usługi ma zaprezentować – online i offline – 180 firm z 8 krajów. W 2019 r. udział w wydarzeniu wzięło 456 wystawców z 30 krajów (w 2018 r. – 420 wystawców, również z 30 krajów).

Webinaria – płatne i bezpłatne

Przygotowano różnorodny program towarzyszący targom FlowersExpo 2020 (ponad 40 wydarzeń biznesowych). Między innymi proponowane jest płatne seminarium internetowe światowego eksperta w dziedzinie handlu detalicznego Johna Stanleya pt. „Garden Center after COVID 2019” (8 i 9 września, w godz. 11.00-13.00 czasu moskiewskiego).

8 września o godz. 15:30 (naszego czasu) odbędzie się bezpłatne webinarium na temat rosyjskiego rynku roślin ozdobnych pt. Understanding and developing the Russian flowers market, organizowane we współpracy z AIPH (Międzynarodowym Stowarzyszeniem Producentów Ogrodników) oraz redakcją FloraCulture International. Aby wziąć udział w tej konferencji, która połączy organizatorów, wykładowców i uczestników online za pomocą platformy komunikacyjnej, niezbędna jest rejestracja.

Florystyka na FlowersExpo 2020

W pawilonie Crocus Expo odbędzie się szereg pokazów i konkursów florystycznych „na żywo”. Tradycyjnie zorganizowane zostaną m.in. Otwarte Mistrzostwa Rosji we Florystyce, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej branży oraz międzynarodowych obserwatorów.

Konieczna rejestracja

Wszystkich zwiedzających – także w przypadku formuły zdalnej – obowiązuje rejestracja za pośrednictwem strony internetowej FlowersExpo; wstęp na targi (ale nie na wszystkie wydarzenia towarzyszące) jest bezpłatny. Rejestracja umożliwi zwiedzanie ekspozycji w pawilonie Crocus Expo, a także uzyskanie dostępu do wydarzeń i informacji na platformie internetowej.

Jak podają organizatorzy, dotychczas wydano ok. 10 000 e-biletów na Flowers Expo 2020. W ubiegłym roku targi te odwiedziło w halach centrum wystawienniczego Crocus Expo ok. 5000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak w czasie pandemii wspierać lokalnych producentów?

W ostatnich miesiącach stało się wyraźnie widoczne, że w czasie pandemii z największy problemami finansowymi borykają się małe firmy. Dlatego właśnie potrzebują one wsparcia, które na szczęście nadchodzi ze strony konsumentów. Obecnie 35% Europejczyków deklaruje, [...]

Syngenta bratki
TSW 2021
Top Plants
Florensis Poinsecja
HortiAdNet