PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Hiszpański „Smak Roku 2021” dla serii papryki Sweet Palermo®

Już drugi rok z rzędu hiszpańscy konsumenci uznali wydłużone, stożkowe papryki oferowane pod nazwą Sweet Palermo® za „Smak Roku” („Taste of the Year”). W poprzedniej edycji tego konkursu, w 2020 r., tytuł ten przypadł tylko czerwonej papryce z tej serii. W tym roku z sukcesem ubiegała się o niego seria papryk typu Dulce Italiano z hodowli Rijk Zwaan oferowanych pod brendem Sweet Palermo® (czerwona, żółta i czekoladowa). Są one dostępne na hiszpańskim rynku przez cały rok. Papryka ta jest uprawiana również w Polsce.

(fot. Rijk Zwaan)

Owoce papryki Sweet Palermo® mogą być teraz oferowane z etykietą „Taste of the Year 2021”, jaką otrzymują produkty wyróżniające się w swojej grupie bardzo dobrym smakiem. Wyboru dokonuje niezależne jury składające się z konsumentów.

Badania sensoryczne papryki prowadzone w Hiszpanii przez niezależne laboratorium oceny smaku (ALS Global Iberia) wykazały w przypadku owoców Sweet Palermo® wyjątkową ogólną satysfakcję konsumentów. Laboratorium to prowadzi badania w grupie 80 konsumentów, którzy regularnie kupują i konsumują paprykę. Ocena obejmowała smak, wygląd, aromat i teksturę owoców czerwonej, żółtej i czekoladowej papryki oferowanej pod wspólnym brendem.

Owoce nagrodzonej papryki są wyjątkowo smaczne, słodkie, zawierają dużo witaminy C. Mają cienką, błyszczącą skórkę, w ich wnętrzu jest niewiele nasion. Są one wydłużone – osiągają do 25 cm długości, mają średnicę 3-5 cm i średnią masę ok. 125 g. Papryka ta przeznaczona jest do uprawy w szklarniach i tunelach foliowych – w takich obiektach jest uprawiana także w Polsce, w rejonie Radomia. Wyróżnia się dobrą wczesnością.

Papryka Sweet Palermo uprawiana jest również w Polsce - produkcja w rejonie Radomia

Papryka Sweet Palermo uprawiana jest również w Polsce – produkcja w rejonie Radomia

Dwa wspomniane wyróżnienia, przyznane przez hiszpańskich konsumentów, to nie jedyne sukcesy brendu Sweet Palermo®. Już w 2012 r. została uznana za Najlepszą Słodką Paprykę w Holandii, natomiast w Polsce w 2015 Sweet Palermo wybrano Produktem Roku podczas targów Fresh Market.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
Plantacja pomidorów zaatakowana przez rak bakteryjny

Na co chorują pomidory – wyniki badań w Klinice Chorób Roślin

Klinika Chorób Roślin w Poznaniu prowadzi badania diagnostyczne patogenów roślin: wirusów, bakterii, fitoplazm oraz grzybów i organizmów grzybopodobnych. Podczas Konferencji Ochrony Roślin – 61 Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin pracownicy Kliniki przedstawili wyniki prowadzonych w [...]

HortiAdNet