PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Horti Fair 2012 – zapowiadane premiery targów w Amsterdamie (cz. I)

Zbliżają się międzynarodowe targi pod nazwą Horti Fair, które odbywają się w Amsterdamie – w tym roku od 30 października do 2 listopada. Podczas poświęconej im konferencji prasowej (Horti Fair Prewiev), zorganizowanej 21 sierpnia w Honselersdijk w Holandii 16 firm przedstawiło swoje nowości, które będą pokazywane podczas targów..,

1. Double Slip-In – sposób szybkiego instalowania poziomych kurtyn szklarniowych, oferowany przez firmę Peter Dekker Installaties BV. Są one wciągane w szczelinę specjalnej listwy (fot. 1 a), wymagają wzmocnienia brzegu paskiem (1b).

2. KUBO W4 – system uszczelniania dachowych szyb szklarniowych, które są osadzane na gumowych uszczelkach z 4 stron (uszczelki znajdują się też w szczytowej części dachu – fot. 2).

3. ZAplus – lekki wentylator firmy Ziehl-Abegg Benelux BV, o wysokiej wydajności (52%) i obniżonym zużyciu energii, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu koła I łopatek.

4. Nowy typ tacy wielodoniczkowej firmy Modiform – do ukorzeniania sadzonek w doniczkach typu paper-pot, zwłaszcza na podłogach zalewowych, z tak wyprofilowanym dnem komórek, że dolna część torfowo-celulozowej doniczki, w której ukorzenia się sadzonka, nie dotyka powierzchni podłogi.

5. Climeco Engineering BV oferuje doradztwo dotyczące klimatu pod osłonami, w oparciu o dokładniejsze monitorowanie temperatury oraz wilgotności względnej (RH) powietrza. Ma to być uzyskane za pomocą wielu bezprzewodowych czujników AgriSensys (do 20 sztuk/ha), z których dane wczytują się do komputera osobistego i są oceniane przez doradcę.

6. 2D Shuttle z firmy Logiqs Agro International to ulepszona wersja wózka do zmechanizowanego transportu wewnętrznego – przemieszczania stołów uprawowych(tzw. kontenerów) po linii transportowej. Dzięki szynom-prowadnicom i sterowaniu bezprzewodowemu system, może być zautomatyzowany. Wydajność – do 25 stołów/godz.

7. Anturium Roxette® hodowli firmy Anthura – odmiana wielkokwiatowa do uprawy na kwiaty cięte, o purpurowoliliowej pochwie kwiatostanowej (fot. 3).

Więcej informacji na temat tych produktów znajduje się w czasopiśmie „Pod Osłonami” 1/2012

HortiAdNet