PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Humusowe nawozy z Łotwy

W tym roku na branżowych spotkaniach ogrodniczych – m.in. na targach TSW – można było poznać nową na polskim rynku ofertę łotewskiej firmy Green OK, współpracującej z Łotewskim Instytutem Substancji Humusowych Ltd. Obok produktów przeznaczonych na rynek amatorski, polecano również dolistny nawóz Uniwersal-PRO – przeznaczony do upraw profesjonalnych.

Jest to preparat uniwersalny, zawierający łatwo przyswajalne makro- i mikroelementy, korzystne mikroorganizmy oraz substancje humusowe w dużej koncentracji – zalecane dawki są niskie, np. na hektar uprawy warzyw lub truskawek podaje się od 200 do 300 mililitrów rozpuszczonych w 200 litrach wody. Może on być użyty również do namaczania nasion (10 ml/10 l wody).

Dominujące w ofercie produkty do upraw amatorskich oferowane są w trzech liniach: Brunatne Bio Złoto, Ogród i Działka oraz Green OK Hobby. Wszystkie produkowane w oparciu o ekologiczny koncentrat Green OK, rozcieńczany w odpowiednich proporcjach i połączony z kompleksem NPK.

Dyrektor handlowy firmy udział w targach TSW oceniał pozytywnie – Odbyliśmy kilka obiecujących rozmów zarówno z producentami, jak i potencjalnymi dystrybutorami naszych produktów w Polsce i myślę, że dystrybucja naszych produktów będzie się dzięki temu rozwijać – stwierdził.

HortiAdNet