PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Prawie 30 lat na rynku

Intermag jest jednym z największych producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów w Polsce. 12 października firma zorganizowała w Otrębusach koło Warszawy konferencję prasową, na której przedstawiono bieżącą sytuację firmy, plany rozwoju oraz nowe produkty.

Hubert Kardasz prezes zarządu firmy Intermag

Hubert Kardasz prezes zarządu firmy INTERMAG

Zbliża się jubileusz

– Rok 2018 jest dla nas szczególny, ponieważ będziemy obchodzić 30-lecie istnienia firmy – mówił Hubert Kardasz, prezes zarządu.  – W myśl dewizy „Razem dla lepszego świata” od 1988 roku angażujemy się w rozwój i produkcję nowoczesnych preparatów dla rolnictwa i ogrodnictwa, które umożliwiają zwiększenie efektywności produkcji rolnej, przy równoczesnej dużej dbałości o środowisko naturalne i bezpieczeństwo żywności.

Na początku działalności Intermag, jako pierwsza w Polsce firma prywatna rozpoczęła produkcję nawozów dolistnych. W kolejnych latach ofertę poszerzono o stymulatory wzrostu, w tym flagowe produkty Tytanit (zawierający tytan) oraz Optysil (na bazie krzemu). W portfolio przedsiębiorstwa znajdują się także preparaty mikrobiologiczne Bactim oraz produkty prozdrowotne dla zwierząt.

Firma posiada dwa zakłady produkcyjne, których łączna powierzchnia przekracza 20 tys. m2. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia 140 pracowników, a jego produkty są sprzedawane w ponad 35 krajach na całym świecie – wartość eksportu przekracza 50% przychodów firmy. Intermag w ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczył 20 mln zł na projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe (także te współfinansowane z funduszy UE) – informował H. Kardasz.

Wprowadzenie na rynek nowych produktów zawsze poprzedzone jest rzetelnymi badaniami biologicznymi, które potwierdzają ich efektywność w praktyce. W Osieku, koło Olkusza znajduje się nowoczesne centrum badawcze,  w którym  prowadzone są prace nad nowymi formulacjami i technologią pozwalająca produkować preparaty nowej generacji wpisujące się w schemat precyzyjnego rolnictwa. Intermag współpracuje także z uznanymi instytucjami i placówkami naukowo-badawczymi.

Intermag bliżej klienta

Firma od wielu lat dba o bezpośredni kontakt z klientami – podkreślał Piotr Lubaszka, dyrektor handlowy. – Obecnie w terenie pracuje 13 ekspertów, których celem jest bezpośrednie przekazywanie informacji o nowych (i nie tylko) produktach. Przedstawiciele handlowi Intermag organizują liczne warsztaty polowe dla rolników i ogrodników, dni otwarte w punktach sprzedaży oraz internetowe czaty z klientami.

Jednym z programów lojalnościowych firmy, przeznaczony dla dużych gospodarstw, jest Klub Agroinnowatora  w ramach, którego świadczona jest usługa kompleksowego doradztwa – pobranie prób materiału roślinnego, przeprowadzenie jego analizy chemicznej w laboratorium Intermag oraz opracowanie zaleceń nawozowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak w czasie pandemii wspierać lokalnych producentów?

W ostatnich miesiącach stało się wyraźnie widoczne, że w czasie pandemii z największy problemami finansowymi borykają się małe firmy. Dlatego właśnie potrzebują one wsparcia, które na szczęście nadchodzi ze strony konsumentów. Obecnie 35% Europejczyków deklaruje, [...]

Syngenta bratki
TSW 2021
Top Plants
Florensis Poinsecja
HortiAdNet