PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

ISU Expert Talks, czyli bylinowe spotkanie w sieci

ISU, czyli Internationale Stauden-Union (International Hardy Plant Union) – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bylinowe, organizuje wydarzenie online, które odbędzie się 13 lutego, w sobotę i nosi nazwę ISU Expert Talks. Ma dotyczyć zarówno działalności tego zrzeszenia w minionym roku oraz w przyszłości, jak i ogólnej wiedzy na temat bylin, którą podzielą sią cenieni specjaliści. To spotkanie za pośrednictwem internetowych łączy, zastąpią tradycyjną, stacjonarną konferencję pod nazwą Winter Days, która zwykle gościła w lutym w Grünbergu w Niemczech. Wirtualna formuła tegorocznego spotkania, które przygotowuje ISU, pozwoli zarazem na udział w nim szerszego grona odbiorców.

Konferencja ISU Expert Talks nt. bylin odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom

Konferencja ISU nt. bylin odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom

Czas zmian wywołanych pandemią

ISU Winter Days (z Międzynarodową Konferencją nt. Bylin – International Perennial Plant Conference) zostały zainicjowane w 2008 r. Dotychczas odbyło się 13 takich konferencji, w których uczestniczyli producenci bylin, architekci krajobrazu oraz przedstawiciele branżowych instytucji. W ostatnich edycjach brało udział ponad 100 osób z ok. 15 krajów świata (głównie z Niemiec, a także Holandii i Wielkiej Brytanii).

Po odwołaniu Letnich Dni ISU (ISU Summer Days) 2020 i 2021, które planowano w Czechach w sierpniu, najbliższe letnie spotkanie ISU ma się odbyć w 2022 r. ISU Summer Days, w normalnym trybie organizowane co 2 lata w różnych krajach, zawierają kongres i walne zgromadzenie członków stowarzyszenia, ogłoszenie nagród ISU (ISU Awards), a także zwiedzanie lokalnych szkółek i kolekcji bylin.

Urządzana z reguły co 2 lata lub corocznie, botaniczna wyprawa ISU, która w 2021 r. miała wieść przez góry Armenii, również została odwołana.

Lutowa internetowa konferencja ISU Expert Talks pozwoli więc choć częściowo zrekompensować spotkania „w realu” i podróże do kilku krajów, które znajdowały się w agendzie ISU na miniony i obecny rok.

Noel Kingsbury i Geir Moen prelegentami podczas ISU Expert Talks

Program “ISU Expert Talks” obejmuje kwestie dotyczące bezpośrednio działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Bylinowego, a także ogólne tematy odnoszące się do ozdobnych roślin wieloletnich i ich wykorzystania.

W pierwszej części konferencji zaplanowanej na 13 lutego w godzinach 13:00-16:30, przedstawione zostaną byliny, którym przypadły ISU Awards 2020. Ponadto prezes Aad Vollebregt podsumuje ostatni okres pracy organizacji, a także omówi sytuację bylinowej branży.

W drugiej części ceniony brytyjski projektant ogrodów Noel Kingsbury będzie miał prezentację pt. „Długofalowy rozwój oraz kondycja roślin i potrzeba skupiania się na lepszym zrozumieniu form ich wzrostu”. Z kolei norweski ekspert w dziedzinie roślin skalnych i przewodnik Geir Moen zaprosi na wirtualną podróż po rumuńskich górach (prelekcja pt. „Roślinność górska Rumunii – siedlisko flory alpejskiej w Karpatach Rumuńskich”).

Całość będzie się odbywać w języku angielskim na platformie Zoom. Udział jest płatny (29 € dla członków stowarzyszenia, 39 € dla osób spoza niego). Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej ISU i trwa do 6 lutego.

Dodatkowe informacje – pod adresem info@isu-perennials.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Pracownicy firmy Bayer Crop Science podczas internetowej konferencji prasowej poświęconej nowym strategiom i nowym produktom firmy

W stronę produkcji zrównoważonej

Konferencja firmy Bayer poświęcona strategii zrównoważonego rozwoju i nowościom produktowym odbyła się 21 stycznia. Miała formę spotkania online. Najwięcej z przedstawionych nowości w ofercie firmy Bayer Crop Science przeznaczonych jest do ochrony upraw zbóż i [...]

HortiAdNet