PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Jaka rozsada papryki?

W miniony piątek (8 listopada) w Przytyku odbyło się spotkanie dla producentów papryki zorganizowane przez Grupę Producentów Krasoń i firmę Agro-Max. Do udziału w nim zaproszono dr Agnieszkę Stępowską – znaną specjalistkę i autorytet z zakresu uprawy papryki pod osłonami. Seminarium spotkało się z dużym zainteresowaniem producentów – do Przytyku przybyła liczna grupa ogrodników uprawiających paprykę i inne warzywa wczesne pod osłonami w podradomskim rejonie produkcyjnym.

Roślina papryki kilka dni po posadzeniu na miejsce stałej uprawy

Roślina papryki kilka dni po posadzeniu na miejsce stałej uprawy

Seminarium zorganizowane przed nowym sezonem produkcyjnym było poświęcone rozsadzie papryki. Przedstawiciele Grupy Producentów Krasoń zaprezentowali ofertę tego przedsiębiorstwa. Hubert Tabor omówił proces produkcji rozsady oraz przekazał informacje na temat asortymentu oraz dostępności poszczególnych produktów. Z kolei Andrzej Szymański mówił o tym, jak postępować z siewką papryki bezpośrednio po dostawie do gospodarstwa oraz po pikowaniu, zwracając uwagę na warunki, jakie należy zapewnić młodym roślinom, aby ułatwić im adaptację w mnożarce.

Dr Agnieszka Stępowska przekazała wiele cennych informacji dotyczących samodzielnej produkcji rozsady. Przedstawiła poszczególne etapy produkcji, szczególną uwagę zwracając na punkty ryzyka. Specjalistka w przystępny sposób wyjaśniła, jak postępować z młodymi roślinami w czasie produkcji rozsady oraz po posadzeniu na miejsce stałe, aż po fazę owocowania. Więcej informacji już wkrótce na łamach czasopisma „Pod Osłonami”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
HortiAdNet