PODosłonami.pl

Cultilene8
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Japoński gigant Denso inwestuje w firmę Certhon

Denso to drugi pod względem wielkości światowy koncern oferujący zaawansowane technicznie rozwiązania dla motoryzacji. Przedsiębiorstwo to zapowiada inwestycję w firmę Certhon, specjalizującą się projektowaniu i budowie nowoczesnych szklarni oraz systemach technicznych dla ogrodnictwa szklarniowego. Inwestycje ta ma pozwolić na rozwinięcie biznesu szklarniowego na globalnym rynku. Obie firmy będą współpracować celu rozwijania i dostarczania rozwiązań dla sektora szklarniowego.

Poprzez połączenie kapitałowe, w zestawieniu z wiedzą firmy Certhon z zakresu biznesu ogrodniczego, Denso będzie rozwijać technologie szklarniowe nowej generacji, takie jak  w pełni zautomatyzowana uprawa pod osłonami, oraz będzie oferować kompleksowe rozwiązania na miarę potrzeba klientów z różnych rejonów świata.

W długoterminowej polityce koncernu, ogłoszonej w 2017 r. i obejmującej okres do 2030 r. określono, że jednym z podstawowych obszarów działalności ma być biznes niezwiązany w motoryzacją, jednym z głównych kierunków ma być rolnictwo. Dotychczas Denso przyczyniło się do rozwoju produktywności upraw i stabilizacji warunków środowiska poprzez opracowanie technologii kontroli klimatu. W ramach tej działalności firma AgriD, powołana w 2018 r. wspólnie z Asai Nursery, wybudowała jedną z największych szklarni w Japonii, pracującą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, jest to możliwe dzięki wykorzystaniu robotów.

GreenTech Live & Online – początek już 20 października!

W tym roku organizatorzy GreenTech w Amsterdamie w trosce o bezpieczeństwo uczestników zrezygnowali z organizacji targów w wersji tradycyjnej. Zamiast tego przygotowali duże wydarzenie w przestrzeni wirtualnej, które będzie trwać od 20 do 22 października. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet