PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Japoński gigant Denso inwestuje w firmę Certhon

Denso to drugi pod względem wielkości światowy koncern oferujący zaawansowane technicznie rozwiązania dla motoryzacji. Przedsiębiorstwo to zapowiada inwestycję w firmę Certhon, specjalizującą się projektowaniu i budowie nowoczesnych szklarni oraz systemach technicznych dla ogrodnictwa szklarniowego. Inwestycje ta ma pozwolić na rozwinięcie biznesu szklarniowego na globalnym rynku. Obie firmy będą współpracować celu rozwijania i dostarczania rozwiązań dla sektora szklarniowego.

Poprzez połączenie kapitałowe, w zestawieniu z wiedzą firmy Certhon z zakresu biznesu ogrodniczego, Denso będzie rozwijać technologie szklarniowe nowej generacji, takie jak  w pełni zautomatyzowana uprawa pod osłonami, oraz będzie oferować kompleksowe rozwiązania na miarę potrzeba klientów z różnych rejonów świata.

W długoterminowej polityce koncernu, ogłoszonej w 2017 r. i obejmującej okres do 2030 r. określono, że jednym z podstawowych obszarów działalności ma być biznes niezwiązany w motoryzacją, jednym z głównych kierunków ma być rolnictwo. Dotychczas Denso przyczyniło się do rozwoju produktywności upraw i stabilizacji warunków środowiska poprzez opracowanie technologii kontroli klimatu. W ramach tej działalności firma AgriD, powołana w 2018 r. wspólnie z Asai Nursery, wybudowała jedną z największych szklarni w Japonii, pracującą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, jest to możliwe dzięki wykorzystaniu robotów.

Jedna z naw tunelu zblokowanego w gospodarstwie Diant-Pol Polska (migawka z końca kwietnia), które specjalizuje się w produkcji sezonowych roślin ozdobnych, zwłaszcza przeznaczonych do miejskich nasadzeń, fot. A. Cecot

Udany sezon balkonowo-rabatowy

Tegoroczny sezon wiosennej sprzedaży roślin balkonowo-rabatowych – które są najważniejszą pozycją na polskim rynku kwiaciarskim, gdy wziąć pod uwagę liczbę producentów oraz skalę i asortyment upraw – zapowiadał się nieciekawie z powodu koronawirusa. Wprawdzie początek [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet