PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Już w lutym targi Myplant & Garden w Mediolanie

Myplant & Garden to przeznaczone dla profesjonalistów międzynarodowe targi roślin ozdobnych, organizowane z sukcesem od 2015 roku i cieszące się dużym zainteresowaniem. Podczas nadchodzącej, 5. edycji, która odbędzie się w dniach 20-22 lutego 2019 r. na terenie Targów Mediolańskich (Fiera Milano Rho-Pero), zajmą łączną powierzchnię 45 000 m2.

Jedną z atrakcji targów Myplant & Garden w Mediolanie są pokazy florystyczno-modowe, fot. Myplant & Garden

Atrakcją tych targów są m.in. pokazy florystyczno-modowe, fot. Myplant & Garden

 Systematyczny rozwój targów i trend wzrostowy w branży

Organizatorzy targów Myplant & Garden (spółka V Group Srl, która działa przy wsparciu Consorzio Myplant & Garden) podkreślają, że targi dynamicznie się rozwinęły w ciągu czterech lat. W 2015 r., gdy po raz pierwszy otworzyły swe podwoje, było 339 wystawców, a w 2018 r. – już 650 (20% przyjechało z zagranicy). W tym roku zapowiedziano udział wystawców zarówno włoskich, jak i zagranicznych – w sumie ponad 700 marek.

W materiałach informacyjnych towarzyszących targom można przeczytać, że włoski biznes ogrodniczy – po okresie spadków – notuje wzrostowe tendencje. Przewidywane jest zwiększanie się sprzedaży detalicznej do 2022 roku, kiedy to ma ona osiągnąć wartość 3 mld € (jak w 2010 r.).

Myplant & Garden w pigułce

Oferta targowa obejmie różne sektory biznesu roślin ozdobnych i w 2019 r. pokazana zostanie w siedmiu następujących działach: architektura krajobrazu i tereny zieleni miejskiej, tereny sportowe, pokazy sprzętu zmechanizowanego (na otwartej przestrzeni), pielęgnacja drzew, centra ogrodnicze – nowe trendy, pokazy florystyczne i modowe, które idą w parze z miejscem, jakim jest Mediolan.

Migawka z ubiegłorocznych targów w Mediolanie, fot. Myplant & Garden

Migawka z ubiegłorocznych targów w Mediolanie, fot. Myplant & Garden

Pierwiosnki z grupy Finish/Eblo F1

Kwiaty od ogrodników dla medyków

W czasie epidemii wszyscy jesteśmy coraz bardziej zmęczeni wprowadzonymi ograniczeniami, mającymi zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-COV-2. Zmiany w naszym życiu codziennym, głównie w swobodnym poruszaniu się, oraz ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej są bardzo uciążliwe. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet