PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Kampania „Wszystkie smaki i kolory papryki”

W ostatnim tygodniu września kampania promująca paprykę z południa Mazowsza brała udział w dwóch dużych wydarzeniach – XI Spotkaniu Dostawców i Kupców Owoców, Warzyw i Kwiatów „Fresh Market 2018” oraz Gonitwy Wielkiej Warszawskiej 2018 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Zrzeszenie Producentów Papryki RP zorganizowało stoiska promujące paprykę z południa Mazowsza.

Kampania „Wszystkie smaki i kolory papryki” została zainaugurowana 25 września br. z udziałem przedstawicieli  ZPPRP oraz władz gmin z tzw. zagłębia paprykowego – regionu obejmującego m.in. gminy Przytyk, Potworów, Klwów, Radzanów i Stara Błotnica, znanych z uprawy tej rośliny w tunelach foliowych. To stamtąd pochodzi ok. 90% krajowej produkcji papryki. Jednym z działań zaplanowanych w ramach kampanii jest promocja polskiej papryki na wydarzeniach branżowych i konsumenckich. Ich celem jest budowanie świadomości dotyczącej walorów zdrowotnych, smakowych, różnorodności i pochodzenia papryki poprzez dokonywanie świadomych zakupów. Idea projektu skupia się na poszerzeniu wiedzy konsumentów na temat dostępności na polskim rynku papryki o różnej barwie, smaku i kształcie, podobnie jak w przypadku pomidorów.

Zrzeszenie Producentów Papryki RP promowało polską paprykę podczas targów „Fresh Market 2018” oraz Gonitwy Wielka Warszawska 2018 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Goście mieli okazję dowiedzieć się więcej o walorach papryki oraz spróbować specjałów kulinarnych opartych na bazie owoców tej rośliny, które przygotowały lokalne stowarzyszenia promujące bogactwo kulturowe gmin z „zagłębia paprykowego”. Dużą atrakcją był również specjalnie przygotowany minitarg w postaci stoisk, na których prezentowany był szeroki wachlarz warzyw z południa Mazowsza, z różnobarwną papryką w roli głównej.

Wszystkie działania realizowane w ramach kampanii „Wszystkie smaki i kolory papryki” organizowane są dzięki wsparciu ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, przy wykorzystaniu znaku graficznego „Polska Smakuje”.

Więcej informacji na temat Projektu „Wszystkie smaki i kolory papryki”

można zasięgnąć u p. Grzegorza Łukasika

E-mail: grzegorz@brandmates.pl

Tel.: 535 000 037

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet