PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Kanadyjska produkcja – model zrównoważony

Policella Farms to kanadyjska, rodzinna firma zajmująca się produkcją, pakowaniem i dystrybucją pomidorów, papryki, ogórków oraz oberżyny z upraw szklarniowych. Już od czterech pokoleń zarządzający przedsiębiorstwem starają się, by spełniało ono najwyższe standardy i inwestują w najnowsze technologie. Ostatni projekt zrealizowany przez Policella Farms to rozbudowa spełniającej wszelkie wymagania HACCP pakowalni do 3,3 ha(!) z równoczesnym uruchomieniem 200-kW elektrowni słonecznej.

Modernizacja hali produkcyjnej oparta została o zasady zrównoważonego rozwoju: wyposażono ją w najnowocześniejsze, przyjazne środowisku technologie: oświetlana jest wyłącznie lampami LED, wysokowydajne chłodnie pracują w trybie energooszczędnym, materiały użyte to rozbudowy obiektu pochodzą z surowców wtórnych i są w 100% biodegradowalne, a ponad 1000 paneli słonecznych produkuje energię na potrzeby gospodarstwa, nawet w dni o małym natężeniu światła.

Mając na uwadze przyszłe pokolenia firma postanowiła ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery – dzięki nowemu projektowi ma zredukować jego wytwarzanie nawet o blisko 200ton rocznie. W trosce o wysoką jakość produktów, środowisko naturalne oraz zdrowie konsumentów, w uprawie stosowany jest integrowany system ochrony biologicznej, rośliny rosną w certyfikowanym, ekologicznym podłożu kokosowym, pożywka krąży w obiegu zamkniętym (jest dezynfekowana i ponownie używana), nowoczesne kurtyny cieniujące znacznie redukują zużycie energii, a gazowe piece służące do ogrzewania szklarni produkują CO2, którym następnie dokarmiane są rośliny. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych firma ma oszczędzić 194 baryłki ropy rocznie. Dodatkowo na koszt przedsiębiorstwa każdego roku będzie sadzonych ponad 8 ha lasów sosnowych.

źródło: Horti Daily

HortiAdNet