Pomidor malinowy Kawaguchi RZ w uprawie doswietlanej

PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Kawaguchi RZ – słodki smak „maliny” również w uprawach doświetlanych

Po udanych próbach w ubiegłych latach również w tym sezonie uprawy doświetlanej pomidor malinowy Kawaguchi RZ F1 z sukcesem radzi sobie w tego typu warunkach. Roślina jest mocna i zbalansowana o otwartym pokroju. Wszystkie grona są zawiązane a owoce wyrównane, wypełnione i dobrze wybarwione, o doskonałym smaku. Szypułka jest duża i zielona. Warto zaznaczyć że owoce na pierwszy 2 gronach są karbowane i spłaszczone – jest to cecha odmianowa.

Pomidor malinowy Kawaguchi RZ F1 wyróżnia się wyższym plonem ogólnym i większą średnią masą owoców w porównaniu do odmiany standardowej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego w naszej demonstracyjnej szklarni doświadczalnej  w Holandii. Film zawiera wiele informacji dotyczących uprawy oraz plonowania odmiany w uprawie doświetlanej.

Pomidory w centrum doświadczalnym w Holandii zostały wysiane 22 sierpnia 2020 r. Rozsadę pomidora malinowego Kawaguchi RZ  posadzono 10 października. Były to rośliny szczepione i uszczykiwane – dwupędowe. Uprawę rozpoczęto w zagęszczeniu 2,5 pędu na metr kwadratowy, później zwiększano je dwukrotnie – ostateczne wyniosło 3,3, pędu/m2. Uprawa była doświetlana przy użyciu wysokoprężnych lamp sodowych, wartość promieniowania wynosiła 146 µmol/m2 w ciągu sekundy. Rośliny rozwijały się bardzo dobrze i dobrze zawiązywały owoce w gronach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konferencje TSW 2021 Online

Jeszcze miesiąc temu organizatorzy targów TSW byli przekonani, że imprezę tę będzie można zorganizować w tradycyjnej formule. Niestety z powodu nasilenia się epidemii covid-19 i związanych z tym restrykcji nie będzie to możliwe. Wszyscy [...]

FLORENSIS_Dianthus
ICL promocja Peters
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Bayer_Fitter_29cAdvertisement
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet