Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin – w formule online

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin – w formule online

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH) zaprasza osoby reprezentujące profesjonalną branżę roślin ozdobnych do udziału w wirtualnej konferencji na temat zdrowia roślin pt. „Współpraca na rzecz lepszej zdrowotności roślin”. Konferencja, prowadzona po angielsku odbędzie się 24 marca i jest bezpłatna. Aby wziąć w niej udział, trzeba się zarejestrować za pośrednictwem internetu.

Plant-Health Conference AIPH 2021

Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin jest skierowana do profesjonalnych przedstawicieli międzynarodowej branży roślin ozdobnych, fot. AIPH

W duchu Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020

Konferencja-webinarium (Plant Health Conference) organizowana jest przez AIPH we współpracy z komitetem odpowiedzialnym za Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin 2020 (IYPH 2020) oraz magazynem FloraCulture International (FCI). Skupi się na tym, jakie przedsięwzięcia podejmuje branża, aby stawić czoła zagrożeniom, którymi są szkodniki i choroby roślin ozdobnych.

Komentując potrzebę zorganizowania tego wydarzenia, Sekretarz Generalny AIPH Tim Briercliffe powiedział: „Każdy kraj ma własne regulacje dotyczące kontroli zdrowia roślin, ale w wielu przypadkach okazują się one niewystarczająco skuteczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników i patogenów, których dobitnym przykładem jest Xylella. W wielu państwach ogrodnicy i ich stowarzyszenia podjęli działania, aby zapewnić wdrażanie i przestrzeganie najlepszych praktyk oraz przywrócić zaufanie do łańcucha dostaw roślin i kwiatów, ponieważ dobra zdrowotność roślin ma decydujący wpływ na prosperity całej branży”.

Cele konferencji AIPH na temat zdrowia roślin

  • Dzielenie się najlepszymi praktykami i konkretnymi doświadczeniami odnoszącymi się do inicjatyw branżowych, które zmniejszają zagrożenia dla zdrowia roślin.
  • Przegląd inicjatyw dotyczących zdrowotności roślin, podjętych w różnych krajach.
  • Zwiększenie zainteresowania globalną współpracą dotyczącą zdrowia roślin.

Doświadczenia różnych krajów

Konferencję otworzy Ralf Lopian, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Wykonawczego IYPH 2020. Następnie prelegenci, reprezentujący branżę roślin ozdobnych przedstawią inicjatywy w zakresie zdrowia roślin podejmowane w różnych krajach. Wiele krajów wprowadziło specjalne procedury, certyfikacje itp., a konferencja umożliwi przegląd tych przepisów i działań oraz porównanie ich, a co ważniejsze – może się przyczynić do szerszej współpracy międzynarodowej, która wzmocni branżę i zmniejszy przyszłe zagrożenia zdrowia roślin ozdobnych. AIPH przedstawi wyniki pierwszego międzynarodowego badania krajowych inicjatyw dotyczących zdrowotności roślin.

Adresaci wydarzenia

Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin skierowana jest do ogrodników-producentów, hodowców, handlowców, sprzedawców detalicznych, stowarzyszeń, organizatorów wystaw, organów wprowadzających przepisy i kontrolujących oraz każdego innego, kto dba o zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia roślin, które są przedmiotem obrotu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet