PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Konferencja na temat chryzantem – w 2020 roku w Bydgoszczy!

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy planują zorganizowanie konferencji pod tytułem „Najnowsze osiągnięcia w uprawie oraz hodowli chryzantem i innych roślin ozdobnych” – w dniach 5-6 listopada 2020 r. Już teraz proszą o wypełnianie i przysyłanie deklaracji uczestnictwa, co pomoże przygotować to spotkanie naukowców i praktyków, nawiązujące do wieloletnich tradycji „Sympozjów Chryzantemowych”, które odbywały się w Poznaniu (ostatnie – w 2013 r.). Poniżej publikujemy list skierowany przez pracowników bydgoskiego UTP do przedstawicieli branży.

Chryzantemy_fot. A-Cecot

fot. A. Cecot

Minęło już sporo czasu od naszego ostatniego spotkania w Poznaniu na „Sympozjum Chryzantemowym”, które organizowali przez długie lata prof. Tadeusz Baranowski z dr Ewą Dankowską.

Na przestrzeni ostatnich 6 lat, które upłynęły od tego czasu, w rozmowach zarówno z producentami, jak i naukowcami, wielokrotnie wspominaliśmy te spotkania jako miejsce bardzo cenne dla wymiany doświadczeń dotyczących uprawy oraz hodowli chryzantem. Wszyscy zgodnie wyrażali potrzebę takich spotkań.

Właśnie z tego względu podjęliśmy się trudu zorganizowania takiego spotkania. Pierwszy dzień konferencji planujemy poświęcić chryzantemom – w ciągu ostatnich lat dużo się wydarzyło, m. in. powstały nowe polskie odmiany chryzantem, które chcielibyśmy Państwu zaprezentować na naszym spotkaniu. Wszak ośrodek bydgoski ma wieloletnią tradycję w hodowli tych roślin, dzięki prof. Markowi Jerzemu oraz prof. Małgorzacie Zalewskiej, dwóm wybitnym naukowcom, którzy rozpropagowali hodowlę i uprawę tych roślin w Polsce. Ponadto planujemy prelekcje z zakresu ochrony chryzantem, nawożenia, podłoży itd.

Drugi dzień konferencji chcielibyśmy poświęcić aktualnym badaniom prowadzonym w ośrodkach naukowych nad innymi roślinami ozdobnymi.

Mamy nadzieję, że wyrażą Państwo zainteresowanie naszą konferencją i w licznym gronie będziemy mogli się spotkać już za rok!

Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie deklaracji uczestnictwa (poniżej), którą należy przesłać na adres e-mail: konf2020bydgoszcz@gmail.com do 15 grudnia 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Z pozdrowieniami

Komitet Organizacyjny w składzie:

dr hab. Justyna Lema-Rumińska, prof. Uczelni

dr inż. Dariusz Kulus

dr inż. Natalia Miler

dr inż. Alicja Tymoszuk

dr inż. Anita Woźny

Pracownia Roślin Ozdobnych i Warzywnych

Katedra Przyrodniczych Podstaw Rolnictwa i Ogrodnictwa

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

 

Wstępna deklaracja uczestnictwa

 

…w konferencji pt.  „Najnowsze osiągnięcia w uprawie oraz hodowli chryzantem i innych roślin ozdobnych”,

organizowanej przez Pracownię Roślin Ozdobnych i Warzywnych,  Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy.

Konferencja odbędzie się w dniach 5-6. 11.2020 roku w hotelu Holiday Inn przy ul. Grodzkiej 36 w Bydgoszczy.

 

  1. Imię i nazwisko uczestnika………………………………………………..
  2. Adres……………………………………………………………………….
  3. Telefon………………………………………………………………………
  4. e-mail………………………………………………………………………..

 

Ważne informacje

 

Opłata konferencyjna, w wysokości 200 zł (od osoby) obejmuje: materiały konferencyjne, poczęstunek w czasie przerw, 2 x lunch.

 

Uroczysta kolacja w hotelu Holiday Inn: dodatkowa opłata 200 zł (od osoby)*

TAK                                                 NIE

 

Możliwość rezerwacji noclegu w hotelu Holiday Inn za dodatkową opłatą.

Szczegółowe informacje zostaną przesłane w kolejnym komunikacie.

 

Wypełnioną deklarację uczestnictwa prosimy odesłać na adres e-mail: konf2020bydgoszcz@gmail.com do dnia 15 grudnia 2019 roku.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Komitetem Organizacyjnym (e-mail: konf2020bydgoszcz@gmail.com, tel. 52 374 95 36).

 

*właściwe zaznaczyć X

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od końca lutego 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet