PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Koppert przejmuje dział ochrony biologicznej w Horticoop

Od 1 listopada 2018 roku Koppert Biological Systems przejmie biologiczną ochronę roślin firmy Horticoop B.V. Tym samym Koppert obejmie w posiadanie bazę klientów, patenty, markę i materiały eksploatacyjne. Do grona pracowników firmy o globalnym zasięgu dołączy trzydziestu dwóch pracowników, wśród których znajduje się wielu konsultantów ochrony biologicznej aby wciąż oferować swoje usługi w tym zakresie.

Siedziba firmy Koppert B.V. w Berkel en Rodenrijs

Siedziba firmy Koppert B.V. w Berkel en Rodenrijs

Wstępne rozmowy dotyczące zawarcia porozumienia rozpoczęły się na początku 2018 r., kiedy zarząd Horticoop podjął decyzję na temat zmiany swojej strategii biznesowej rezygnując ze sprzedaży hurtowej obejmującej m.in. usługi ochrony roślin. Obie strony poszukiwały rozwiązania, którego celem było równocześnie dobro klienta. Obsługa klientów Horticoop z obszaru ochrony biologicznej będzie od 1 listopada br. realizowana  ze swojej głównej siedziby w Berkel en Rodenrijs.

W okresie przejściowym, które znajduje się już w zaawansowanym stadium nie powoduje utrudnień dla klientów. „Producenci zachowają swojego zaufanego konsultanta, który będzie intensywnie pracował ze swoimi kolegami z R & D w Koppert.” – Mówi Dyrektor Sprzedaży Koppert na północno-zachodnią Europę, Arne van Aalst – „Wraz z rozwojem zespołu specjalistów, będziemy dysponować jeszcze większą wiedzą, aby dalej rozwijać nowe i istniejące rynki.” Jednym z efektów porozumienia będzie m.in. usprawnienie logistyki produktów, co przyspieszy ich dostarczenie do klienta w krótszym okresie czasu. Firma Koppert wyraża przekonanie, że jest to jeden z kolejnych kroków dążących ku zrównoważeniu i uskutecznieniu produkcji owoców, warzyw i roślin ozdobnych.

Współpraca z pozostałymi dystrybutorami ma pozostać na zasadach obowiązujących dotychczas, co podkreśla Arne van Aalst: „Nasi dystrybutorzy są ważnym ogniwem w naszej sieci. Przez lata budowaliśmy z nimi lojalną współpracę i polegamy na nich, aby codziennie wspierać naszych producentów i wdrażać najnowsze innowacje„. Ponad 40-letnia współpraca zaowocowała rozwojem zwłaszcza w dziale sprzedaży i dystrybucji produktów firmy Koppert, a także ogólnie zintegrowanej ochronie upraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet