PODosłonami.pl

De Ruiter - Hakumaru 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Król Holandii otworzył centrum demonstracyjne firmy Koppert

W dniu 14 września br. król Holandii Wilhelm Aleksander uczestniczył w otwarciu nowego demonstracyjnego centrum doświadczalnego firmy Koppert Biological Systems w miejscowości Berkel en Rodenrijs. W tym roku holenderska firma obchodzi 50-lecie funkcjonowania na rynku i wdrażania rozwiązań z zakresu biologicznej ochrony i zrównoważonej uprawy roślin.

W tym roku firma Koppert obchodzi 50-lecie, w jubileuszowym roku otwarto centrum doświadczalne, w uroczystości uczestniczył król Holandii Wilhelm Aleksander

W tym roku firma Koppert obchodzi 50-lecie istnienia, z okazji jubileuszu otwarto centrum doświadczalne, w uroczystości uczestniczył król Holandii Wilhelm Aleksander

Jubileusz i seminarium

Po ceremonii otwarcia dyrektorzy firmy Paul Koppert oraz Henri Oosthoek oprowadzili króla Wilhelma Aleksandra po centrum, pokazali kolekcje owadów, roztoczy i środków mikrobiologicznych produkowanych i oferowanych przez firmę. Jak wyjaśniał dyrektor firmy, Paul Koppert, od 50 lat wykorzystywane są rozwiązania zaczerpnięte z natury, aby rolnictwo i ogrodnictwo były zdrowsze i bardziej zrównoważone. – Nasi ludzie w sposób ciągły przyczyniają się do bardziej zrównoważonych praktyk uprawowych. Dzisiejsza obecność króla jest uznaniem ich wysiłków i ukoronowaniem naszej pracy z ostatnich 50 lat – stwierdził. W tym dniu odbyło się również Międzynarodowe Seminarium „Partners with Nature”, w którym oprócz głowy państwa uczestniczyło ponad 700 gości z kraju i zagranicy. Celem spotkania, jak powiedział Henri Oosthoek, było dotarcie do szeregu producentów i zaoferowanie im metod uprawy pozwalających na prowadzenie upraw ogrodniczych i rolniczych w sposób zrównoważony.

Centrum demonstracyjne otwarte dla gości

W nowo otwartym demonstracyjnym centrum doświadczalnym o powierzchni 200 m2 ogrodnicy, przedstawiciele instytucji badawczych i władz oraz studenci mogą zaczerpnąć informacji o wizji firmy, prowadzonych badaniach i rozwoju biologicznej ochrony roślin. Zwiedzający mają ponadto możliwość zobaczenia, jak produkty są opracowywane, sporządzane i jak one działają. Można też podpatrzeć z bliska naturalnych wrogów szkodników, trzmiele, a także przyjrzeć się roztworom mikrobiologicznym. W związku z dużą liczbą odwiedzających (w 2017 roku około tysiąca gości z 35 krajów) budowa centrum była koniecznością. Rezerwację wycieczek po centrum można dokonać za pomocą strony internetowej Koppert , od 1 października 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Syngenta _ Maluno
HortiAdNet