Lampy owadobójcze do zwalczania szkodników w szkarniach

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Lampy owadobójcze w szklarniach

W szklarniach szkodniki zwalczane są cały rok. Profesjonalni ogrodnicy nieustannie poszukują wygodnych i skutecznych sposobów, by z nimi walczyć. Jednym z rozwiązań, które jest bardzo efektywne, są lampy owadobójcze. Ich przeznaczeniem jest masowe odławianie owadów, przy bardzo prostym sposobie działania.

Lampa owadobójcza w nocy zwabia osobniki dorosłe skośnika pomidorowego (Tuta absoluta)

Lampa owadobójcza w nocy zwabia osobniki dorosłe skośnika pomidorowego (Tuta absoluta)

Lampy owadobójcze w szklarniach 

W szklarniach szkodniki zwalczane są cały rok. Profesjonalni ogrodnicy nieustannie poszukują wygodnych i skutecznych sposobów, by z nimi walczyć. Jednym z rozwiązań, które jest bardzo efektywne, są lampy owadobójcze. Ich przeznaczeniem jest masowe odławianie owadów, przy bardzo prostym sposobie działania.

Jak działają lampy owadobójcze?

Wyposażone są one w świetlówki, które emitują promieniowanie ultrafioletowe wabiące owady do wnętrza lampy. Następnie szkodniki wpadają na kratkę elektryczną o wysokim napięciu, która je zabija. Unieszkodliwione wpadają do szufladki na samym dnie urządzenia.

Które lampy są najlepsze?

Przy wyborze lamp owadobójczych do szklarni należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Modele Geko 7298 oraz Cri Cri 308E wykazują się wysoką skutecznością i są polecane przez producentów warzyw szklarniowych. Mają wymiary 685x200x380 i wyposażone są w dwie świetlówki aktyniczne o mocy 40 W, emitujące światło o specjalnej barwie, które wabi insekty do wnętrza lampy. Moc żarówek determinuje jej skuteczność działania, dzięki czemu te modele wyróżniają się na rynku. Ponadto, świetlówki działają nawet do 2000 h, więc nie ma potrzeby ich częstej wymiany. To co jest kolejną zaletą wspomnianych wyżej modeli jest siatka rażąca o napięciu 5000 V. Owady są zabijane, a nie tylko porażane, jak w przypadku słabszych modeli.

Lampa owadobójcza z firmy Koppert - widok lewego boku

Lampa owadobójcza z firmy Koppert – widok lewego boku

Stal nierdzewna, ocynkowana i elementy galwanizowane są gwarancją trwałości na lata. Można dzięki temu ją dezynfekować i czyścić. Odporność na kurz, wilgoć, wodę, dzięki zabezpieczeniu IPX4 daje pewność, że urządzenie będzie działać niezawodnie. Pojemna i ruchoma szufladka na dnie lampy pozwala na regularne wyrzucanie unieszkodliwionych szkodników. To pomaga utrzymać czystość, choć można również całkowicie usunąć szufladkę.

Na spodzie lampy owadobójczej znajduje się wysuwana szuflada - do usuwania martwych owadów

Na spodzie lampy owadobójczej znajduje się wysuwana szuflada – do usuwania martwych owadów

Zakres działania Geko 7298 oraz Cri Cri 308E

Wspomniane wyżej modele dają ochronę na 15-18 metrów w linii oraz 850 m² pola przy niskim poborze energii (95 W). To szczególnie zainteresuje producentów szklarniowych, którzy używają kilku lub kilkunastu lamp na całej powierzchni uprawy. Należy zauważyć, że jedno urządzenie o tak dużym zasięgu, niskim poborze energii oraz wysokiej mocy świecenia, zastępuje kilka mniejszych. Inwestując w jedną lampę pozbywamy się także problemu prowadzenia infrastruktury elektrycznej w wiele miejsc na szklarni.

Najlepszy wybór

Geko 7298 i Cri Cri 308E to inwestycja w jakość. Wysoka moc wyładowcza, szeroki zakres działania, moc świecenia żarówek to parametry techniczne, które przekładają się na efektywność. Trwałe materiały, solidne wykonanie i zabezpieczenia zapewniają długotrwałe i bezawaryjne funkcjonowanie. Ze względu na niskie koszty eksploatacyjne oraz zasięg działania, nasi klienci wybierają te modele lamp, zamiast stosowania kilku tańszych urządzeń o gorszych parametrach.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.koppert.pl oraz pod numerem telefonu +48  61 842 38 89.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet