PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Łatwe nawadnianie – i nie tylko!

WaterWick jest prostym sposobem na utworzenie wartości dodanej, pozwalającej osiągnąć zadowolenie klienta w całym łańcuchu dostaw: od sprzedawcy po klienta końcowego. Jest to także sposób zadziwiająco skutecznie poprawiający wzrost i kondycję roślin.

Produkty z serii WaterWick stworzono po to, by przedłużyć trwałość roślin w punkcie sprzedaży i w czasie transportu, oraz by ułatwić ich pielęgnację u klienta końcowego. Okazało się, że Waterwick może być również bardzo przydatny w produkcji roślin doniczkowych. Wszystkie produkty z serii nadają się dla ziół, roślin doniczkowych i rabatowych.

waterwick-620x400

 

WaterWick – jak to działa?

Zasada działania opiera się na umieszczeniu w doniczce z rośliną biało-niebieskiego sznurka sięgającego rezerwuaru wody w osłonce doniczki. Za pomocą sznurka woda jest dostarczana do korzeni rośliny w takiej ilości, jakiej wymaga dana roślina. Roślina pobiera wodę wtedy, gdy jej potrzebuje, a więc jej trwałość handlowa jest dłuższa, a straty z powodu niedoboru wody są znacznie niższe. Również u klienta końcowego roślina zachowuje atrakcyjny wygląd i dobrą kondycję, dzięki stałemu dostępowi wody. Jej pielęgnacja zaś jest znacznie łatwiejsza.

Sznurek WaterWick nadaje się do wszystkich roślin. Może być mocowany ręcznie za pomocą plastikowej wtyczki lub automatycznie – za pomocą aplikatora WaterWick firmy Visser Horti Systems.

Osłonki dekoracyjne

Do doniczek z WaterWick dostępny jest szeroki asortyment osłonek w wielu oryginalnych wzorach. Osłonki mogą być wykonane z papieru, plastiku lub ceramiki. Osłonki nie przepuszczają wody oraz zapewniają przestrzeń na rezerwę wody. Rośliny w kolorowych opakowaniach świetnie się prezentują i mogą być wyjątkowym prezentem.

Osłonki plastikowe (osłonki MDF) dostępne są w wielu wzorach: jesiennych, wiosennych, na Boże Narodzenie, Walentynki, Wielkanoc, Dzień Matki i na każdą inna okazję. Istnieje również możliwość wykonania osłonek z indywidualnym wzorem. Ich dodatkową zaletą jest większa trwałość (osłonki papierowe zapewniają wodoodporność na co najmniej 6 tygodni), są też wyposażone w okienko ułatwiające kontrolę poziomu wody. Dostępne są do doniczek 12, 14, 17 i 19 cm.

oslonki_mdf

Zalety systemu WaterWick

– pewny: testowany przez największych producentów roślin doniczkowych oraz w największych punktach sprzedaży w USA

– produkt rozwinięty przez największego producenta roślin doniczkowych w USA, zdobywcy nagrody Grower of the Year

– wysoko wydajna metoda nawadniania

– możliwość montażu ręcznego lub automatycznego

– możliwość zastosowania dla każdego gatunku roślin

– dostępny w różnych grubościach (dla roślin o różnych wymaganiach)

– używany podczas uprawy poprawia jakość roślin

– rozwiązanie dla systemów zalewowych

– w systemie uprawy z płaską doniczką (T pot)pozwala zaoszczędzić 50% substratu!

– dostępność dopasowanych elementów systemu

– wsparcie marketingowe dla producenta, dystrybutora i odsprzedawcy

– międzynarodowa sieć sprzedaży

System WaterWick oraz osłonki MDF są dostępne w sklepie internetowym Royal Brinkman

WaterWick w systemach zalewowych

WaterWick doskonale sprawdza się w uprawach w systemach zalewowych. Roślinę umieszcza się w specjalnej doniczce uprawowej (T-pot) ze sznurkiem, którą z kolei wkłada się do doniczki-osłonki z otworami przelewowymi w dnie. Podczas zalewu w osłonce gromadzi się zapas wody, która za pomocą sznurka dostarczana jest do korzeni rośliny nawet po odpływie. Konstrukcja osłonki i dopasowanie jej do doniczki uprawowej T-pot nie dopuszczają nigdy do bezpośredniego kontaktu korzeni z lustrem wody.

waterwick-systemy-zalewowe

Właściwości doniczki T-pot:

– stwarza duży bufor wody

– zmniejsza zużycie substratu o połowę

– dostępne w wersji czarno-białej oraz przezroczystej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat WaterWick – kliknij tutaj

Link:http://royalbrinkman.pl/prod-waterwick-mdf

 

 

W tym roku Targi Sadownictwa i Warzywnictwa obchodziły jubileusz 10-lecia

TSW 2020 – jubileuszowo i rekordowo!

Kilka dni temu, 15 i 16 stycznia, w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się X jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2020. Organizatorem wydarzenia już po raz ósmy była Oficyna [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet