PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

MALINOWE SIOSTRY od marki SEMINIS Mei Shuai i PinkID – malinowy duet dla wymagających ogrodników

Na nadchodzący sezon marka Seminis ma do zaoferowania producentom pomidorów tunelowych dwie odmiany malinowe – Mei Shuai i PinkID.

Mei Shuai – daj się uwieść!..malinowy smak, czerwona jakość

Mei Shuai to odmiana od kilku lat znana już ogrodnikom. Rośliny mają silny wigor i zbalansowany rozwój. Dobrze zawiązują owoce w kolejnych gronach. Owoce są duże (średnio 200-260 g), mają atrakcyjny, wyrównany kolor, bez żółtych przebarwień latem (upalne dni). Jednocześnie dobry smak i wysoka jakość owoców powoduje że chętnie są kupowane przez klientów. Mei Shuai to odmiana do nasadzeń wiosennych. Wielu producentów pomidorów już tę odmianę uprawiało i będzie uprawiać nadal. Są zadowoleni z wysokiego potencjału plonotwórczego pomidora Mei Shuai, z jego jakości i smaku, po który wracają klienci.

PinkID – Nowa, malinowa tożsamość uwodzi smakiem!

PinkID to nasza nowość w segmencie malinowym do uprawy w tunelach. Rośliny mają średnio silny wigor, również dobrze zawiązują owoce w kolejnych gronach. Ze względu na nieco lżejszy pokrój roślin niż ma Mei Shuai, PinkID może być dobrą alternatywą dla producentów, którzy zwykle mają w swoich obiektach bardzo silne rośliny.

PinkID – wytwarza owoce o ładnym malinowym kolorze skórki. Ich średnia wielkość to 170-210 g. Również nie mają żółtych przebarwień latem. Bardzo dobrze smakują i mają wysoką zawartość cukrów (Brix ok. 6,0 w zależności od dojrzałości owoców, miejsca uprawy i czasu zbioru). Owoce należy zbierać na bieżąco, nie powinno się ich przetrzymywać na roślinach, bo mogą pojawić się pęknięcia (podobnie jak u wielu innych odmianach malinowych). PinkID jest odmianą uniwersalną – do nasadzeń w różnych terminach – od późnej wiosny oraz do nasadzeń na jesień.

Producenci, którzy mieli tę odmianę w większych próbach doceniali ją za jakość, smak i wysoki plon, który można z niej uzyskać przy odpowiedniej uprawie.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi Seminis oraz na seminis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od końca lutego 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet