PODosłonami.pl

DeRuiter_ToBRFVDeRuiter_ToBRFV

Wszystko do uprawy roślin ozdobnych (III). Nowe biostymulatory i środki ochrony roślin.

W kolejnej, trzeciej już części relacji z wystaw towarzyszących dniom otwartym w firmach zajmujących się produkcją sadzonek roślin ozdobnych przedstawiamy aktualne propozycje produktów i rozwiązań do ochrony roślin oraz biostymulatorów. Oferta tych produktów jest coraz większa. W sytuacj, gdy z roku na rok ograniczany jest wybór chemicznych środków ochrony roślin poszukiwane są nowe sposoby poprawiania wigoru i kondycji roślin oraz zabezpieczania ich przed chorobami i szkodnikami, ale to nie jedyne aspekty działania biostymulatorów. Z roku na rok poszerza się też oferta biologicznych rozwiązań w ochronie roślin. Poniżej krótki przegląd tego, co zaprezentowały firmy z Zaborzu i w Gawartowej Woli.

Czytaj dalej...

Agro-Sorb

W uprawach roślin ozdobnych polecano biostymulator Agro-Sorb Radiculum, zawierający wolne aminokwasy powstałe z hydrolizy enzymatycznej. Produkt przeznaczony jest do ukorzeniania roślin zdrewniałych, półzdrewniałych oraz zielnych. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego, polepsza ukorzenianie się roślin. Może być stosowany dokorzeniowo w systemach nawadniania kroplowego, łącznie z pożywką. Preparat może być łączony z innymi biostymulatorami, ukorzeniaczami, a także z nawozami.

Radosław Łaźny

Doradca z firmy Agro-Sorb

Fargo PW

Firma z Tarnowa Podgórnego jest dystrybutorem środków ochrony roślin, nawozów oraz biostymulatorów. Mimo, że jej siedziba mieści się w Wielkopolsce zaopatruje klientów nawet z południa Polski. Przedsiębiorstwo oferuje szeroki wybór dostępnych na rynku naturalnych i chemicznych środków ochrony roślin. Ponadto firma zapewnia klientom specjalistyczne doradztwo w zakresie ochrony upraw przed szkodnikami i chorobami.

Fargo

ICL

Lalguard M52 GR to nowy preparat biologiczny na bazie grzyba Metarhizium brunneum. Przeznaczony jest do stosowania w podłożach do uprawy roślin w celu zwalczania larw opuchlaka truskawkowca. Preparat należy dokładnie wymieszać z podłożem przed sadzeniem roślin (najlepiej najpierw z 1/3 podłoża zanim zostanie wymieszany z resztą).

Janusz Krukar

Janusz Krukar z firmy ICL

Koppert

Do  ochrony roślin ozdobnych przed patogenami odglebowymi przedstawiciele firmy polecali preparaty Trianum-P (w formie rozpuszczalnej w wodzie, do podlewania roślin) oraz Trianum-G (w formie granulatu do mieszania z substratem lub z glebą). Zawierają one pożyteczne grzyby Trichoderma harzianum, szczep T-22.

W uprawie roślin balkonowych i rabatowych do zwalczania ziemiórek i poczwarek wciornastków polecano pożyteczne roztocze Macrocheles robustulus, zawarte w produkcie Macro-Mite. Preparat należy rozsypać na powierzchni doniczek.

Na etapie produkcji rozsady lub sadzonek skutecznym rozwiązaniem do biologicznego zwalczania m.in. larw ziemiórek jest preparat Entonem (zawierający nicienie Steinernema feltiae), który należy aplikować przez podlewanie.

Przedstawiciele firmy Koppert (od lewej): Agata Kawęcka, Łukasz Kutermach, Joanna Czylok

Royal Brinkmann

Firma w swojej ofercie ma szerokie portfolio produktów przeznaczonych do profesjonalnych upraw ogrodniczych. Wśród nich znajdują się m.in. preparaty biologiczne, łącznie z organizmami pożytecznymi z firmy AgroBio oraz środki ochrony roślin, a także podłoża torfowe Jiffy, doniczki produkcyjne oraz urządzenia niezbędne w produkcji roślin pod osłonami – np. przenośne zamgławiacze PulsFOG, służące do wykonywania zabiegów ochrony roślin przez zamgławianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet