Najsławniejsza wystawa świata RHS Chelsea Flower Show – w tym roku wirtualna

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

„Najsławniejsza wystawa świata” RHS Chelsea Flower Show – w tym roku wirtualna

Chelsea Flower Show, organizowany w Londynie od 1913 r. przez Royal Horticultural Society (Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze) odbędzie się w tym roku online. RHS, które pierwotnie, po nastaniu pandemii Covid-19 odwołało to wydarzenie, ostatecznie zdecydowało się przygotować w 2020 r. jego wirtualną wersję. Ma ona potrwać 6 dni, od 18 do 23 maja, przy czym pierwszy zarezerwowany będzie dla członków RHS. Tradycyjnie wystawa ta zwabiała tłumy amatorów ogrodnictwa z całego świata, a także stanowiła punkt odniesienia dla osób zajmujących się projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów. Zarazem była areną prezentacji i skutecznej promocji nowości roślinnych.

Chelsea Flower Show 2009

Przykładowe ogrody to jeden ze smaczków Chelsea Flower Show, fot. A. Cecot

Udział w Chelsea Flower Show 2020  – na odległość

Od poniedziałku 18 maja do soboty 23 maja wystawcy RHS Virtual Chelsea Flower Show, tacy jak projektanci ogrodów i architekci krajobrazu, szkółkarze i inni profesjonalni ogrodnicy, floryści oraz inne osoby zajmujące się zawodowo roślinami ozdobnymi będą prezentować filmy wideo o ostatnich trendach dotyczących zastosowania roślin ogrodowych oraz o nowych odmianach. Będą też udzielane porady ogrodnicze. W porze lunchu zaplanowano interaktywne sesje z doradcami RHS, do których dołączą goście specjalni.

Między innymi znani projektanci ogrodów podzielą się wskazówkami odnoszącymi się do swoich realizacji, ulubionymi kombinacjami roślin. Będzie można też odbyć wirtualne wizyty w gospodarstwach ogrodniczych.

Roślina i Ogród dziesięciolecia oraz Produkt roku

W głosowaniu online zostanie wyłoniony, jak co roku, RHS Chelsea Product of the Year oraz – w związku z okrągłą datą – RHS Chelsea Plant of the Decade. Przewidziano też internetowy wybór Ogrodu dziesięciolecia – BBC / RHS People’s Choice Garden of the Decade.

Jedyny taki show

Chelsea Flower Show to także wydarzenie towarzyskie – odwiedza je JW Elżbieta II oraz inni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, a także angielscy celebryci.

Wystawę relacjonuje BBC – pomimo zmiany formuły, 2 kanały tej telewizji i w tym roku poświęcą niejeden program ChFS. Wirtualne inspiracje z pewnością trafią na podatny grunt – izolacja związana z pandemią koronawirusową pobudza zainteresowanie ogrodami, roślinami i wpływa na zmiany rynkowe dotyczące popularności poszczególnych produktów, a także na ogrodnicze mody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet