Współpraca Corteva Agroscience z firmą Symborg.

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Corteva Agriscience i Symborg zawarły umowę dotyczącą mikrobiologicznych produktów wiążących azot atmosferyczny

Firmy Corteva Agriscience i Symborg, ekspert w dziedzinie technologii mikrobiologicznych, ogłosiły wieloletnie porozumienie dotyczące wprowadzania produktów wiążących azot przez mikroorganizmy. Kontrakt rozszerza na Europę i Izrael współpracę między firmami, która obejmuje już USA, Kanadę, Brazylię i Argentynę. Umowa obejmuje niemal wszystkie kraje w Europie, z wyjątkiem państw skandynawskich i Holandii.

Bio Nano Corteva, naukowcy

Więcej azotu dostępnego dla roślin

W ramach umowy Symborg udziela firmie Corteva wyłącznej licencji dystrybucyjnej na bakterię endofityczną Methylobacterium symbioticum, która zasiedla nadziemną część roślin, pobiera azot z powierza i dostarcza roślinie przyswajalne związki azotu. Corteva natomiast wykorzysta swoją sieć dystrybucji, zasięg oraz szerokie możliwości badawczo-rozwojowe do wprowadzania rozwiązania na rynki europejskie.

Dzięki tej współpracy, Corteva zaoferuje dwie nowe marki: Utrisha™ N i BlueN™, zwiększające wykorzystanie i dostępność  składników pokarmowych. Ta przełomowa technologia pozwala na zintegrowane zarządzanie odżywianiem roślin w warunkach polowych, umożliwiając dostosowanie do potrzeb pokarmowych roślin w ważnych fazach rozwojowych i pomagając w zrównoważony sposób maksymalizować potencjał plonowania. Produkty będzie można stosować we wszystkich uprawach.

Zdaniem przedstawicieli firm

Corteva Agriscience konsekwentnie wprowadza na rynek nowe i innowacyjne rozwiązania, oferując produkty pochodzenia naturalnego, które uzupełniają nasze konwencjonalne środki ochrony roślin. Przykładem takich konwencjonalnych rozwiązań jest np. stabilizator azotu Optinyte™ – powiedziała Susanne Wasson, prezes działu ochrony roślin w Corteva Agriscience.

Igor Teslenko, prezes Corteva Agriscience na Europę, stwierdził, że dzięki współpracy z firmą Symborg rozszerzone zostanie portfolio produktów biologicznych Corteva Agriscience, obejmujące biostymulatory, biologiczne środki ochrony roślin i produkty feromonowe o sprawdzonej, wymiernej skuteczności. Nowe rozwiązania mają poprawić dostępność azotu dla roślin, korzystnie wpłynąć na plonowanie. Wpisują się one w cele zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience 2030”.

Jesús Juárez, założyciel i dyrektor generalny Symborg podkreślił, że wzmocnienie współpracy z Corteva Agriscience w Europie jest doskonałą okazją do zwiększenia dostępności technologii BlueN™ i promowania bardziej zrównoważonego modelu rolnictwa.

1 komentarz do “Corteva Agriscience i Symborg zawarły umowę dotyczącą mikrobiologicznych produktów wiążących azot atmosferyczny

  1. / Odpowiedź

    qiClMBbX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Migawka z Targów Gardenia 2021, fot. A. Cecot

Gardenia 2021: wybrane środki produkcji w uprawach pod osłonami

Targi Gardenia 2021 w Poznaniu, które odbyły się miesiąc temu, okazały się wydarzeniem branżowym niejako zamykającym okres dużych stacjonarnych imprez wystawienniczych lub konferencyjnych organizowanych bez szczególnych ograniczeń. Tym chętniej uczestnicy tegorocznej Gardenii wracają do listopadowych [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
HortiAdNet