30-lecie firmy ADOB, polskiego producenta nawozów wysokiej jakości

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Jubileusz 30-lecia polskiego producenta nawozów

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Consultingowe ADOB, największy polski producent nawozów dolistnych, obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości schelatowanych nawozów mikroelementowych, saletry wapniowej oraz siarczanu i azotanu magnezu przeznaczonych do fertygacji w uprawach ogrodniczych.

30 lat rozwoju firmy ADOB

Firma rozpoczęła działalność w 1990 i jak powiedział jej prezes i właściciel firmy, Adam Nawrocki, nie przypuszczali wówczas, że będziemy rozwijać się tak szybko i dynamicznie. – Bardzo nas cieszy, że dzięki naszym nawozom tysiące rolników w Polsce i jeszcze więcej na całym świecie, może osiągać wyższe i lepsze jakościowo plony. Nasza strategia inwestycji w badania i rozwój, nowoczesne technologie produkcji oraz wysoką jakość wytwarzanych produktów okazała się słuszna i została doceniona przez producentów i naszych partnerów handlowych – stwierdził.

Opatentowane technologie produkcji nawozów

Firma ADOB posiada 2 zakłady produkcyjne – w Poznaniu i we Wrocławiu-Złotnikach, nowoczesne laboratoria badawcze i własny dział rozwoju. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i międzynarodowymi koncernami, ma liczne patenty technologiczne – między innymi światowy patent na biodegradowalny czynnik chelatujący IDHA (wspólnie z koncernem Bayer AG) oraz technologię produkcji chelatu HBED. Firma eksportuje swoje nawozy do ponad 80 krajów na świecie a Basfoliar 2.0 36 Extra to do lat lider na rynku nawozów dolistnych w Polsce.

Polski producent nawozów w międzynarodowych projektach badawczych

Pozycję przedsiębiorstwa ADOB® na globalnym rynku nawozów specjalistycznych podkreśla aktywny udział firmy w międzynarodowych programach i projektach badawczych, takich jak:

– Harvest Zinc; globalny projekt dotyczący nawożenia cynkiem realizowany przy wsparciu Banku Światowego oraz Bill & Melinda Gates Foundation,

– COST; największy program badawczy dotyczący schelatowanych mikroelementów, w którym biorą udział 33 europejskie uniwersytety i 14 instytutów badawczych,

– WG5; zespół zajmujący się nowymi metodami analitycznymi, walidacją norm oraz analityką nowo wprowadzanych nawozów, działający w ramach Komisji Europejskiej.

W tym roku firma uruchomiła nowy serwis internetowy: www.adob.com.pl, który zawiera pełne informacje o firmie i jej ofercie produktowej oraz rekomendowanych technologiach nawożenia.

Czytaj też:

Pomidory malinowe i wielkoowocowe miały swój dzień w okolicach Grudziądza

Papryka na pierwszym miejscu

Nawożenie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet