Natural Plant Protection to nowa jednostka w koncernie UPL, zajmująca się biorozwiązaniami

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020

Natural Plant Protection (NPP) – nowa jednostka biznesowa firmy UPL

UPL – światowy lider produktów i rozwiązań dla zrównoważonego rolnictwa, ogłosił uruchomienie nowej globalnej jednostki biznesowej Natural Plant Protection (NPP), obejmującej kompleksowe portfolio biorozwiązań i technologii rolniczych. Zainteresowanie tym obszarem wynika z globalnych trendów – szacuje się, że rynek biorozwiązań do 2025 r. ma wzrosnąć do 10 mld USD do 2025 r., ponieważ konsumenci domagają się bardziej zrównoważonych systemów produkcji żywności.

(fot. Congerdesign, Pixabay)

Biorozwiązania na różne problemy w uprawach

NPP będzie działać jako samodzielna marka, konsolidująca istniejące portfolio w zakresie biorozwiązań, które przynoszą 7% całkowitych przychodów UPL. W ramach tej działalności firma będzie wprowadzać innowacyjne rozwiązania korzystając ze swoich możliwości badawczych i rozwojowych, wykorzystując globalny zasięg dystrybucyjny UPL. Jak informuje firma szerokie portfolio NPP ma odgrywać istotną rolę w rozwiązywaniu problemów występujących w uprawach – takich jak stres abiotyczny, obniżenie żyzności gleby, pozostałości użytych środków ochrony roślin w plonie, ma też wspomagać odporność roślin. Oferta ta będzie skierowana zarówno na rozwinięte, jak i rozwijające się rynki rolne.

Dlaczego firma rozwija sektor biorozwiazań?

– Od ponad dwóch dekad, UPL inwestuje w rozwój biorozwiązań. Siła naszego obecnego portfolio jest świadectwem nie tylko naszego postępowego podejścia do zrównoważonego rolnictwa, ale także zaangażowania naszych zespołów na całym świecie w zaspokajanie potrzeb rolników, konsumentów i środowiska w zakresie innowacji i technologii – powiedział Jai Shroff, dyrektor generalny UPL Ltd.

Fabio Torretta, dyrektor operacyjny NPP, UPL stwierdził, że NPP to odpowiednie zaplecze techniczne i zasoby, aby napędzać nową erę pozytywnych zmian w rolnictwie. Rynek biorozwiązań przewiduje dwucyfrowy wzrost do 10 mld USD do 2025 r., w porównaniu z tradycyjnymi agrochemikaliami, które według prognoz odnotują jednocyfrowy wzrost.

UPL Ltd. jest globalnym dostawcą produktów i rozwiązań dla rolnictwa zrównoważonego, o rocznych przychodach przekraczających 5 miliardów dolarów. Portfolio firmy składa się z biologicznych i tradycyjnych produktów ochrony roślin z ponad 13 600 rejestracjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet